Szpital się zmienia

08.05.2018   Autor: Redakcja

Kilka milionów złotych zostanie wydanych na inwestycje w wałeckim szpitalu wojskowym. Trwa już rozbudowa oddziału psychiatrycznego i termomodernizacja przychodni. A to nie koniec dobrych informacji dla pacjentów.

Koszt trwającej termomodernizacji przychodni w wałeckim szpitalu wojskowym to półtora miliona złotych. Obiekt ten otrzyma nowy wygląd. Dostrzegają i doceniają to pacjenci, którzy na co dzień korzystają z placówki. Bardzo dobrze będzie dla nas bezpieczniejsze, lepsze. Na pewno inwestycje są potrzebne, sam tutaj leżałem więc wiem jak jest. Bardzo dobrze, każda inwestycja cieszy.

Inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Tak samo jak lądowisko dla śmigłowców ratunkowych, które powstaje ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, Unii Europejskiej i samego szpitala. Koszt budowy to prawie dwa miliony złotych. Obecnie trwa również rozbudowa oddziału psychiatrii. Jak wskazuje Marek Kornet, dyrektor Szpitala Wojskowego w Wałczu, to będzie oddział z prawdziwego zdarzenia, którym będzie można się pochwalić w Polsce. Koszt rozbudowy to ponad dwa miliony złotych. Za te pieniądze będą nowe miejsca dla pacjentów. Marek Kornet dodaje, że w ramach prac zostanie również wybudowana.... winda. W końcu w tym budynku też znacznie poprawią się warunki leczenia pacjentów tego oddziału, bo tutaj zarówno sale będą luźniejsze jak i też całe zaplecze do leczenia tych pacjentów.

Czyli sale do terapii czy izba przyjęć. Inwestycja ma zostać zakończona pod koniec roku. Trwa również przetarg na pierwszy etap dostosowania szpitala do obowiązujących wymogów Ministra Zdrowia. W jego ramach zaplanowano przeniesienie laboratorium na najniższą kondygnację jednego z budynków szpitala. Ta inwestycja ma zostać wykonana do końca października tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group