Wanda - Polonia: podtrzymać dobrą passę

05.05.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

Po emocjach związanych z meczem Polska - Australia w Pile czas na powrót do ligowych zmagań. Tym razem Euro Finannce Polonia Piła uda się do stolicy Małopolski, by zmierzyć się z tamtejszą Arge Speedway Wandą Kraków, która doznała czterech druzgocących porażek na początku sezonu. 

Zdecydowanym faworytem jutrzejszego starcia zdaje się być drużyna gości, pomimo tego, że podopieczni Tomasza Żentkowskiego znajdują się w przeciętnej formie. Żużlowcy znad Gwdy przegrali już dwa mecze, ale wciąż zajmują wyższą pozycję w ligowej tabeli z większym dorobkiem punktowym od zespołu z grodu Kraka. Małopolska ekipa uległa na inaugurację ligowych zmagań Zdunkowi Wybrzeże Gdańsk 26:64. Następnie zawodnicy Adama Weigela przegrali kolejno: u siebie z Orłem Łódź (30:60), w Dyneburgu z tamtejszym Lokomotiwem (34:56), a przed tygodniem, gdy poloniści pauzowali, nie jadąc na Łotwę, na własnym obiekcie z Car Gwarant Startem Gniezno (16:44, mecz zakończył się po dziesięciu biegach przez warunki pogodowe).

Za pilanami przemawia także historia starć obu drużyn. Z dwudziestu ośmiu dotychczasowych konfrontacji, jedynie ośmiokrotnie Wandzie udało się wyjść z nich zwycięsko, w tym ani razu na obiekcie rywala. Nieco gorzej prezentuje się bilans Polonii, jeśli pod uwagę wziąć mecze w Krakowie. Ekipa z grodu Staszica wygrała tam pięć razy, dwukrotnie zremisowała i aż osiem razy przegrała.

Głównym zadaniem Polonii w Krakowie będzie podtrzymanie zwycięskiej passy sprzed roku, kiedy pilanie wygrali w stolicy Małopolski 51:38 i u siebie 46:43, oraz odskoczenie od obecnej czerwonej latarnii na cztery oczka. Pomóc w tym ma między innymi Thomas Joergensen, który już jutro zadebiutuje w zespole z północnej części Wielkopolski. 26-letni Duńczyk zastąpi słabo spisującego się w tym sezonie Nice 1. ligi żużlowej Adriana Cyfera.

 

Awizowane składy:

 

Euro Finannce Polonia Piła:
1. Tomas H. Jonasson
2. Pontus Aspgren
3. Tomasz Gapiński
4. Thomas Joergensen
5. Rafał Okoniewski
6. Patryk Fajfer

 

Arge Speedway Wanda Kraków:
9. Marcin Jędrzejewski
10.
11. Viktor Palovaara
12. Sergiej Łogaczow
13. Ernest Koza
14. Bartłomiej Kowalski
15. Piotr Pióro

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group