Od soboty autobusy do Obornik

03.05.2018   Autor: Artur Maras
---

Autobusem zamiast pociągiem. Od soboty 5 maja rozpoczyna się kolejny etap modernizacji linii kolejowej Piła Główna – Poznań Główny. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami i znacznie dłuższym czasem podróży. Na odcinku Piła Główna – Oborniki Wielkopolskie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Modernizacja linii kolejowej Poznań – Piła trwa od września ubiegłego roku. W pierwszym etapie na zmianę remontowano dwa tory biegnące z Poznania do Obornik. W tamtym przypadku wszystko odbyło się bez większych utrudnień dla pasażerów. Od marca, kiedy to prace weszły w kolejny etap, autobusowa komunikacja zastępcza obowiązuje na odcinku Wargowo – Oborniki Wielkopolskie.

Od najbliższej soboty warta ponad 500 mln złotych modernizacja 94 kilometrowej linii kolejowej, wchodzi w kolejny etap.

- W wiązku z remontem linii kolejowej, przewoźnik został zmuszony do uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej. W związku z tym na odcinku Oborniki Wielkopolskie – Piła Główna przejazd będzie odbywał się przejazdem autobusowym. Ta organizacja rozkładu jazdy potrwa do 9 września 2018 roku - mówi Justyna Grzesik, Oddział Wielkopolski Przewozów Regionalnych.

Modernizacja linii kolejowej ma skrócić czas podróży pociągów na trasie Piła - Poznań o 40 minut. Jednak zanim do tego dojdzie, od soboty podróż z Piły do Poznania, potrwa 3 godz i 15 min. Na stronie przewoźnika można znaleźć dokładny spis przystanków dla zastępczej komunikacji autobusowej w danych miejscowościach. W Pile będzie to przystanek przy Galerii Vivo. Obowiązuje bilet kolejowy. Będzie go można nadal zakupić m. in. na stacjach na których obwiązuje komunikacja zastępcza, poprzez internet oraz u konduktora w autobusie. Takie rozwiązanie potrwa do 9 września. Pasażerowie szukający alternatywnej trasy, mogą jechać z Piły do Poznania z przesiadką w Krzyżu Wielkopolskim.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group