Nie będzie Festiwalu Dwóch Jezior w Wałczu?

26.04.2018   Autor: Redakcja
---

We wtorek obradowali wałeccy radni. Brak środków na Festiwal Dwóch Jezior, czy MOSiR to główne tematy sesji. Znajdą się za to pieniądze na przystosowanie pomieszczeń dla jednego z przedszkoli.

Rada Miasta w Wałczu obradowała dwa dni. Jednak tym razem nie było to związane z przedłużającą się dyskusją i licznymi, negatywnymi emocjami, a 715 urodzinami miasta. Poniedziałkowa uroczysta sesja było doskonałą okazją do uhonorowania wyróżniających się firm i mieszkańców. Wręczono między innymi tytuł Ambasadora Miasta Wałcz, nagrodę otrzymała firma Victoria Cymes.

– Jesteśmy dumni, szczęśliwy, że miasto i kapituła przyznała nam to wspaniałe wyróżnienie. Jest to uhonorowanie 35 lat pracy zawodowej wszystkich pracowników Victorii Cymes - zapewniał Lech Krukowski, prezes Victoria Cymes.

Dzień po uroczystej sesji przyszedł czas na kolejne obrady wałeckiej Rady Miasta. Dyskutowano między innymi o zmianach w budżecie. Urzędnicy proponowali przyznanie stu tysięcy złotych na przygotowanie Festiwalu Dwóch Jezior. Projekt został odrzucony.

– Z moich wyliczeń wynika, że na ten moment brakujące środki, brakująca kwota nie pozwoli nam zorganizować tego wydarzenia - mówiła Joanna Rychlik-Łukasiewicz, zastępca burmistrza Wałcza.

Podobnie radni postąpili z propozycją przekazania stu tysięcy złotych na bieżącą działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z taką decyzją nie zgadza się burmistrz Wałcza.

– Zupełnie nie rozumiem o co tutaj chodzi radnym. Myślę, że doprowadzą do likwidacji MOSiR-u. Bo my nie możemy sobie pozwolić na tak długi czas niedoinwestowania tego ośrodka
- tłumaczyła Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Radni nie zamierzają jednak likwidować ośrodka. Znają oni potrzeby MOSiR-u oraz kwoty jakimi trzeba go wspomóc. Nie przekonało ich jednak uzasadnienie jakie przygotowały władze Wałcza.

– Uważam, że nie mając pewności na co te pieniądze pójdą i nie będziemy mieć konkretnych decyzji odnośnie wydatków to nie będziemy przyznawać takich pieniążków - zapewniał Zdzisław Ryder, przewodniczący Rady Miasta Wałcz.

Wątpliwości nie było natomiast przy przyznaniu trzystu tysięcy złotych na adaptację pomieszczeń po byłym Zakładzie Oświatowym na sale dla Przedszkola Publicznego nr 6. Uzyskane w ten sposób miejsce pozwoli na utworzenie żłobka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group