Prof. Karol Modzelewski: PiS sprawuje rządy autorytarne

12.04.2018   Autor: Redakcja
---

W piątek 13 kwietnia o godz. 18.30 na antenie TV ASTA specjalne wydanie programu „Za czy przeciw?” z udziałem legendy opozycji w PRL i historyka prof. Karola Modzelewskiego.

Paweł Różycki rozmawiał z profesorem Modzelewskim o książce "Modzelewski - Werblan. Polska Ludowa". To zapis rozmowy - sporu byłego opozycjonisty z byłym dygnitarzem PZPR. Andrzej Werblan pisał przemówienia dla Gierka i Gomułki.

- Andrzej Werblan nie wierzył w komunizm, ale wiedział, że w ówczesnych czasach nie ma szans na żaden inny system - powiedział w programie prof. Karol Modzelewski.

Podczas rozmowy prof. Karol Modzelewski odniósł się także do obecnej sytuacji w kraju.

- Prawo i Sprawiedliwość, która jest partią populistyczną, a także takim ruchem, któremu wiatr w żagle daje ludowa wrogość do elit, więc nic tylko nastawić te żagle na takie nastroje, a potem się próbuje rozmontować demokrację, bo demokracja przeszkadza w rządzeniu ze świadomością, że się rządzi na zawsze. Ja mówię ostro. To jest autorytaryzm - powiedział w programie prof. Karol Modzelewski.

Profesor Modzelewski gościł w Pile 10 kwietnia, z okazji 50-lecia wydarzeń marcowych ‘68. To wybitny działacz opozycji w PRL, jeden z czołowych działaczy „Solidarności” w latach 1980-1981 oraz ceniony historyk i kawaler Orderu Orła Białego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group