Polski Komitet Pomocy Społecznej blokuje seniorów?

28.03.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Seniorzy z Czarnkowa chcieliby klub na miarę XXI wieku. By jednak marzenia się spełniły potrzeba około 600 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty emeryci mogliby otrzymać z rządowego programu Senior+, jednak jest jeden warunek. Budynek, w którym Klub Seniora ma swoją siedzibę musi być własnością miasta. I tu pojawia się problem.

Od wielu lat władze Czarnkowa wraz z Klubem Seniora, prowadzą działania, aby obecnie należący do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej budynek stał się własnością miasta. Gmach mieszczący się przy placu Powstańców Wielkopolskich wybudowany został ponad 30 lat temu. Od czasu kiedy użytkują go seniorzy to PKPS przestał interesować się stanem technicznym budynku. Dziś wymaga on gruntownego remontu. Miasto stara się o bezpłatne przekazanie. Zarząd jednak przy swojej decyzji stoi twardo.

- Burmistrz zapytał przedstawiciela z Poznania czy jest taka wola, czy w ogóle taka szansa będzie. Niestety odpowiedział, że on nie jest władny do tego, a wcześniej pan burmistrz rozmawiał z przedstawicielką z Warszawy. Powiedziała, że absolutnie oni takiej woli nie wyrażają - mówi Andrzej Tadla, przewodniczący Rady Miasta w Czarnkowie.

Władze miasta jednak rąk nie załamują i nadal mają zamiar przekonywać zarząd komitetu do przekazania budynku. W ostatnich dniach swoje pismo wystosowali także sami seniorzy. Podpisały się pod nim wszystkie stowarzyszenia zrzeszające emerytów w mieście.

- My musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jesteśmy grupą społeczną, około 15% społeczeństwa, że ta grupa społeczna rośnie w związku z procesami demograficznymi jakie w kraju są i myśmy całe życie płacili podatki i nam się to po prostu należy - przekonuje Mieczysław Kosicki, senior z Czarnkowa.

Wszystko rozchodzi się o możliwość uzyskania wsparcia z rządowego programu Senior+. By tak się jednak stało miasto musi być właścicielem obiektu. Swoje pismo przygotowuje także Urząd Miasta. Obie prośby mają trafić w najbliższych dniach na biurko prezesa zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Czy tym razem właściciel budynku pójdzie na rękę czarnkowskim seniorom?

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group