1,5 mln złotych na ścieżki rowerowe

17.03.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Coraz bliżej budowy ścieżek rowerowych z Kaczor do Dobrzycy przez Piłę. Dzisiaj podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie. Do miejskiej kasy trafiło dzięki temu ponad 1,5 mln złotych unijnego dofinansowania na ten cel.

- Są to pieniądze na które liczyliśmy, zabezpieczone w ramach wkładu własnego w ubiegłym roku. Cieszymy się, że został pozytywnie zaopiniowane i środki zostały dosyć szybko przyznane miastu. Teraz w trybie nadzwyczajnym staramy się jak najszybciej te środki wprowadzić tak aby procedury przetargowe na rozpisanie realizacji tych przedsięwzięć rozpocząć w miarę szybko i w kwietniu maju już wykonawczo wejść na te zadania. - mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła

Zależeć będzie to jednak od rozstrzygnięcia przetargów. Podobna nadzwyczajna sesja odbyła się dzisiaj w Kaczorach, a w poniedziałek odbędzie się w Szydłowie aby również wprowadzić pozyskane środki do budżetu. Partnerskie umowy pomiędzy włodarzami trzech gmin zostały podpisane w ubiegłym roku. Wspólne starania opłaciły się, bowiem dzięki temu porozumieniu inwestycja uzyskała unijne dofinansowanie. Ścieżka do Kaczor będzie mieć długość niemal 6,5 km – do Dobrzycy ponad 5,2 km.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group