9-letnia Karolina z Piły walczy o zdrowie i życie

11.01.2018|Autor: Artur Maras

9-letnia Karolina w ciągu miesiąca z tryskającej życiem dziewczynki zmieniała się przykutą do łóżka pacjentkę onkologiczną. Dziewczynka trafiła do pilskiego szpitala przed świętami. Skarżyła się na bóle głowy i wymioty.

Po badaniach okazało się, że ma guza mózgu. Przeszła natychmiastową operację, ale cały czas walczy o życie.

– W tej chwili musimy tylko czekać, modlić się – płacze Urszula Gryll, babcia Karolinki.

O życie i zdrowie 9 letniej Karolinki Gryll. Dziewczynka tuż przed świętami z bólem głowy i wymiotami trafiła do pilskiego szpitala. Tam okazało się, że ma głowie… guz o wielkości 4 cm. Karolina natychmiast została przewieziona do Poznania. Tam przeszła operację…

– W tej chwili jest stabilna, porusza się, rusza rękoma, nogami ale nie widzi ani nie mówi. Leży jak kłoda na łóżku – dodaje Urszula Gryll, babcia Karolinki.

Lekarze wycieli dziewczynce 99 proc. guza. Obecnie jest bardzo osłabiona. Cały czas czuwa przy niej jej mama…

– Dzisiaj się dowiedziałam, że prawdopodobnie we wtorek ma mieć znowu operację wymiany zastawki, bo drenaż jednak nie pomaga. Nic nie wiemy jeszcze. Lekarze mówią, że trzeba czekać i być cierpliwym – mówi Alicja Gryll, mama dziewczynki.

Jedno jest pewne. Karolinę czeka potem żmudna i kosztowna rehabilitacja. Jej szkolni koledzy oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile założyli Fundację i zorganizowali zbiórkę poprzez portal Pomagam.pl

Pani Paulina założyła konto na stronie www.pomagam.pl i tam zbierane są pieniądze na pomoc być może w przyszłości na rehabilitację bo miejmy nadzieję, że Karolinka wyjdzie z tego – wierzy Dorota Pyszniak, wychowawczyni klasy Karolinki.

Na ten moment, poprzez portalu zebrano niecałe 5 tys. zł. Cel to 50 tys. Sytuacja materialna rodziny Karoliny jest ciężka. Dlatego szkoła organizuje zbiórki i dobroczynne kiermasze. Najbliższy już 19 stycznia.

– Będziemy robić różne kiermasze, będziemy robić tam ciasta, różne babeczki, rzeczy których już nie używamy. Wszystkie pieniądze, które zbierzemy damy właśnie Karolince – przekonuje Zuzanna Szulc, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Po to aby dziewczynka wróciła jak najszybciej do zdrowia. A jej powrotu do szkoły, nie mogą się także doczekać jej koledzy i koleżanki z klasy…

Przeczytaj więcej o: 9-letnia Karolina z Piły walczy o zdrowie i życie, akcja charytatywna sp 4 w pile, karolina gryll, pomagam karolina gryl

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • TREUU

    TYLKO OLEJ Z KWIATÓW KONOPII !!! LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!!!