Dwa podejścia do budżetu powiatu wałeckiego

10.01.2018   Autor: Redakcja
---

Powiat wałecki z budżetem na ten rok. Radni przyjęli go na sesji nadzwyczajnej, dopiero za drugim podejściem. Początkowo opozycja nie zgadzała się na ich zdaniem zbyt małe inwestycje w oświacie.

Radni powiatu wałeckiego na sesji grudniowej nie przegłosowali budżetu na rok 2018. Radni na przyjęcie budżetu mieli czas do końca stycznia. Udało się to w poniedziałek. Większością głosów podczas sesji nadzwyczajnej przyjęto uchwałę.

- Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby Regionalna Izba Obrachunkowa uchwaliła budżet i była taka moim zdaniem śmieszność w powiecie wałeckim, dlatego dyskutowaliśmy tak długo, aż doszliśmy do porozumienia - mówi Marek Pawłowski, radny Rady Powiatu Wałeckiego.

Które zawierało między innymi przeniesienie większych środków na oświatę. Starosta wałecki chce także zaciągnąć kredyt do trzech milionów złotych. Będzie to pożyczka krótkoterminowa, która zostanie wykorzystana między innymi na remonty dróg.

- Jeżeli chodzi o ten rok, to na inwestycje w powiecie wałeckim będzie przeznaczone około czternastu milionów złotych. Musimy wziąć pod uwagę między inwestycje związaną z Zakładem Aktywności Zawodowej - wyjaśnia Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Czyli zostanie tam dobudowana pralnia oraz restauracja. Wałecki ZAZ po adaptacji budynku po OHP zostanie oddany do użytku w październiku. Koszty renowacji oraz rozbudowy to około 10 milionów złotych.

Przygotowywane są również przetargi na remont dwóch dróg powiatowych w gminach Człopa i Tuczno. Rok 2018 to także rozpoczęcie prac nad utworzeniem Centrum Edukacyjnym, które ma być skromniejszą wersją warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Ta inwestycja zostanie zakończona w przyszłym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group