11 mln zł nadwyżki budżetowej w gminnej kasie

19.12.2017   Autor: AK
---

Kasa miejska w Pile z nadwyżką. Dziś, podczas sesji, radni pochylą się nad przyszłorocznym budżetem. Zaplanowano nadwyżkę budżetową, która zostanie przeznaczona na spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Najwięcej Piła wydaje na oświatę i na pomoc społeczną. W sumie jest to około 200 milionów złotych. Piła dostanie też dużą dotację unijną.

- Miasto pozyskuje, planuje pozyskać blisko 62 mln zł. Kwota ta może wzrosnąć i mamy taką nadzieję, że uda nam się wprowadzić jeszcze kilka dodatkowych przedsięwzięć, które uzyskają dofinansowanie i to dofinansowanie może sięgnąć kilkunastu mln zł - informuje Ewelina Ślugajska, skarbnik Piły.

Dochody zaplanowano na poziomie 358 mln zł, wydatki 347 mln złotych. Nadwyżka budżetowa w wysokości 11 mln zł zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i obligacji.

52 i pół mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje. A tych w przyszłym roku będzie sporo. Wiele będzie się dziać na Wyspie, gdzie powstanie nowa kładka w rejonie ul. Dąbrowskiego oraz skate plaza, boiska sportowe, czy trasa do jazdy ekstremalnej na rowerze, a także ścieżki rowerowe i chodniki. Sporo inwestycji będzie też w rejonie strefy przemysłowej związanej z przebudową ul. Młodych, a także takie związane z ekologią jak choćby budowa ścieżek rowerowych w mieście, budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego, czy wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Inne ważne inwestycje w przyszłym roku to finalizacja rozbudowy Aqaparku, budowa dwóch hal sportowych przy Szkole Podstawowej nr 6 i nr 7, czy też termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 i remonty stadionu przy ul. Żeromskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group