W wałeckim nie poddają się dekomunizacji?

14.12.2017   Autor: Redakcja
---

Prawie czterdzieści gmin z województwa zachodniopomorskiego otrzymało informację od wojewody o wszczęciu postępowań w sprawie zmiany nazw ulic. Ma to związek z realizacją przez samorządy ustawy dekomunizacyjnej. Pisma od wojewody dotarły również do miejscowości w powiecie wałeckim.

- Takie informacje od wojewody zostały przesłane do Mirosławca w sprawie ulicy 10 lutego, Tuczna w sprawie ulicy Karola Świerczewskiego w Tucznie i Jeziorkach, oraz do miasta Wałcz w sprawie ulicy 12 lutego. Po wysłaniu tego zawiadomienia gminy miały możliwość podjęcia dalszych działań, żeby te nazwy zmienić - informuje Piotr Pieleszek, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

Z takiej możliwości skorzystała Gmina Tuczno która zmieniła nazwę ulicy w Tucznie i Jeziorkach na Szkolną i Pogodną. Nazw ulic nie chce zmieniać samorząd w Wałczu i Mirosławcu. Ulica 12 lutego w Wałczu oraz ulica 10 lutego w Mirosławcu to daty wyzwolenia miast.

Teraz decyzja należeć będzie do wojewody. Zmieniona zostanie ulica 12 lutego w Wałczu na ulicę generała Władysława Andersa. Nie wiadomo natomiast co z ulicą 10 lutego w Mirosławcu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group