Asta Video Fest

Wszyscy razem dla Niny - koncert charytatywny

08.12.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Przedszkolaki z Sarbi zaśpiewają dla swojej 5-letniej koleżanki Niny. Dziewczynka od dwóch lat zmaga się z chorobą Battena 2 stopnia. Dziecko traci słuch, wzrok, zanikają mięśnie...

Charytatywny koncert odbędzie się już w sobotę.

- Nina choruje na chorobę Battena, jest to choroba w której Nina nie ma enzymu, który trawi tłuszcze i białka. Rehabilitację Nina ma w przedszkolu, w Sarbi w ośrodku i także w domu codziennie ją rehabilitujemy. Także rehabilitacja daje postępy. Ninka od miesiąca już chodzi. Wiadomo, trzymamy ją jeszcze za rączkę, żeby nie upadła, ale zaczyna już samodzielnie chodzić - opowiada Sylwia Kowalska, mama Niny.

Dziewczynka ma szansę zostać pacjentką specjalistycznej kliniki w Niemczech. Koszt rocznego leczenia Ninki za granicą to aż 3 miliony złotych. Do pomocy w uzbieraniu potrzebnych środków włączyło się przedszkole w Gębicach koło Czarnkowa, do którego uczęszcza dziewczynka.

Już w sobotę o godzinie 15.00 w sali wiejskiej w Sarbi odbędzie się charytatywny koncert pod hasłem "Wszyscy razem dla Niny". Podczas występów najmłodszych, odbędzie się zbiórka pieniędzy mająca pomóc w szybkim powrocie do normalnego życia chorej 5-latki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group