Asta Video Fest

Wzory i kolory, czyli moda także na cmentarzach

---

Wzory i kolory – czyli moda jak wszędzie, także na cmentarzach. Tu również, podobnie jak na ulicy możemy trafić na ostatni krzyk mody, coś całkiem passe lub nieśmiertelną klasykę. Co w tym roku wiedzie prym w na przycmentarnych straganach?

Pewne rzeczy są niezmienne, od lat takie same, jak choćby kwiaty, które z tego okresu pamięta chyba każdy z nas. Także w Trzciance odwiedzający groby wybierają takie klasyczne opcje.

– Chryzantemy przede wszystkim to są taki kwiaty na Święto Zmarłych
- mówi mieszkanka Trzcianki.

Potwierdzają to sprzedawcy. Przed cmentarzem komunalnym w Złotowie sezonowa moda okazuje się dotyczyć tylko sztucznych kompozycji. Kwiaty świeże to klasyka.

– Ewentualnie zmiany są w stroikach, różne kolory dominują, tego roku taki kolor,innego inny kolor i biały oczywiście uniwersalny. Jak co roku białego kwiatu jest dużo i dużo się go sprzedaje - mówią handlowcy.

Stroiki to już przysłowiowa inna para kaloszy. Tu można puścić wodze fantazji.

– W tym roku stroiki są przepiękne. Rozmaite, według gustu. Fiolet widzę, fiolet z zielenią. Dużo takich stroików i tego wszystkiego
- mówią kupujący.

A to wszystko niestety kosztuje. Jak się okazuje wizyty na grobach najbliższych mogą nas dużo kosztować. Można jednak te nieco koszty zminimalizować. Oszczędzić można na przykład na sprzęcie potrzebnym do pielęgnacji grobu. Taka możliwość jest między innymi na wałeckiej nekropolii. Można tu wypożyczyć grabie lub łopatę.

Jednak nawet najbardziej pomysłowe udogodnienie nie podniosą komfortu wizyty na cmentarzu, gdy nie dopisze pogoda. Tu jednak należy wyzbyć się złudzeń, 1 listopada nie czeka nas ze strony aury nic dobrego.

– No niestety pogoda nie będzie wymarzona, będzie duże zachmurzenie i opady deszczu. Jednak będą one nie duże, przelotne, ale lepiej, żebyśmy tę parasolkę przy sobie mieli. Jeżeli chodzi o temperaturę, to około 9 stopni, ale te 9 stopni ujrzymy na termometrach dopiero późnym popołudniem - informuje Patrycja Jankowska, prezenterka pogody w TV ASTA.

Wcześniej będzie około 7 stopni, dlatego warto sobie wziąć do serca te informacje i bardziej niż o modne odzienie, tego dnia zadbać o ciepły strój, szczególnie, gdy mamy przed sobą całodniową wyprawę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group