Urząd przyjazny osobom niepełnosprawnym

22.09.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

W trzcianeckim ratuszu pojawiła się winda. Od lat oczekiwana była przede wszystkim przez niepełnosprawnych interesantów. Miasto na ten cel przeznaczyło ponad 150 tysięcy złotych.

- Przepisy budowlane wymagają, aby obiekty użyteczności publicznej były wyposażone w urządzenia wspomagające niepełnosprawnych, aby mogli z tego budynku korzystać bez ograniczeń, albo z niewielkimi ograniczeniami. W tym roku udało nam się zrealizować takie zadanie, to jest budowa windy dla osób niepełnosprawnych. I już weszła do eksploatacji pierwsze osoby niepełnosprawne zdążyły z niej skorzystać - mówi Marian Patalas, Urząd Miejski w Trzciance.

Winda znajduje się w okolicy drugiego wejścia do Urzędu Miejskiego i prowadzi jedynie na pierwsze piętro budynku. Urzędnicy podkreślają jednak, że nowe urządzenie powstało wyłącznie dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkami. Dlatego proszą aby z windy korzystały tylko te osoby, które mają problem z poruszaniem się.

Ci którzy windę uznają jednak za alternatywną, szybszą od schodów możliwość dostania się na piętro mogą się rozczarować. Winda porusza się jedynie 1 metr na 15 sekund, czyli wolniej niż... wejście po schodach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group