Koczowali przez noc przed... kasą do teatru

---

Rozpoczyna się dopiero 11 listopada, a już dzisiaj zakup biletów jest wyczynem - mowa o 18. Festiwalu Teatralnym Teatr Pasja Rodzinna. Doświadczeni widzowie wiedzą, że gwarancją zakupu biletów może być tylko... noc w RCK-u.

Koc, krzesło i laptop – tak się przygotował pan Marcin, który w nocnej kolejce po bilety stał, a właściwie siedział już po raz trzeci. Spędził w niej 14 godzin, rekordziści za to aż dobę. Okazuje się, że ta festiwalowa otoczka może być atrakcją samą w sobie. Niezwykłe jest jednak to, że w tej kolejce nikt nie narzeka.

- Spektakle są tego warte. Obsada co roku jest praktycznie taka, że naprawdę warto przybyć i zażyć trochę kontaktu z tą sztuką, taką na wyższym poziomie, której przez cały rok nie mamy w Pile - zapewnia Marcin Piątek, miłośnik festiwalu teatralnego.

Mamy za to intensywną dawkę zawsze w listopadzie. Pełnoletni w tym roku festiwal rokrocznie ściąga do Piły znane i cenione aktorskie osobowości.

– Dobre nazwiska teatralne, dobre nazwiska telewizyjne, no i jest jeszcze ten moment rozmowy po spektaklu. Jeżeli tak jest, że ten festiwal jest taki magiczny, wypada się z tego faktu tylko cieszyć. Myślę, że to jest taki jasny punkt dla mieszkańców naszego miasta, że oto mamy festiwal teatralny, w mieście w którym nie ma teatru
- mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Sprzedaż biletów ruszyła we wtorek o godzinie 8.00, o 15.00 rozpoczęła się ta internetowa. Dla spóźnialskich dobra informacja – bilety są jeszcze w sprzedaży. Trzeba się spieszyć, szczególnie jeśli zależy nam na dobrych miejscach – bo kto pierwszy, ten lepszy.

Program festiwalu:

http://www.asta24.pl/2017/07/27/18-festiwal-teatralny-teatr-pasja-rodzinna/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group