Asta Video Fest

Strefa Ucznia w pilskim autobusie

---

Dwie naklejki przy drzwiach wejściowych oraz w środku, na każdej napis „Strefa Ucznia” - a w praktyce wydzielona połowa autobusu, by bezpiecznie i wygodnie mogły w nim dojeżdżać do szkoły dzieci.

By w godzinach dojazdu do szkoły dzieci miały pierwszeństwo nawet przed starszymi, tak wyjątkowo, jeżeli chodzi o zajmowanie miejsc. Żeby z tymi ciężkimi plecakami nie przewracały się, żeby ustąpić im tę cześć, zostawić ją wolną do ich dyspozycji - wyjaśnia Piotr Głowski, prezydent Piły.
Rzecz dotyczy autobusu tylko jednej linii – 8 bis, który odbywa dwa kursy – jeden rano, drugi po południu i łączy osiedle Koszyce z centrum miasta. Oznakowania będą zdejmowane i pojazd będzie mógł odbywać także tradycyjne kursy. Dzieci chcące skorzystać ze Strefy Ucznia powinny mieć w widocznym miejscu specjalną plakietkę. Otrzymali je już uczniowie jednej z klas pilskiej „piątki”. W pozostałej części wspomnianego autobusu będą mogli podróżować wszyscy inni pasażerowie. Strefa Ucznia nie będzie wygrodzona, ani zamknięta. Jak podkreśla prezes pilskiego MZK, nie chodzi tu o zakazy, ale o pewną kulturę. Strefa Ucznia powstała z myślą o dzieciach, które po zmianie rejonizacji pilskich szkół, będą musiały dojeżdżać, jest odpowiedzią na obawy rodziców. Dzisiaj oficjalnie wiadomo, że dojeżdżać autobusem do szkoły podstawowej będzie.... troje uczniów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group