Trwają zbiórki darów dla poszkodowanych

24.08.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Pralki, lodówki, meble, a nawet zastawy stołowe. Dosłownie wszystkiego potrzebują rodziny poszkodowane w nawałnicy, która przeszła nad trzema województwami północno-zachodniej Polski. Do akcji pomocy włącza się pilski Bank Żywności oraz lokalni wolontariusze.

Centrum Wolontariatu w Pile chce zorganizować trzy tygodniowe wyjazdy wolontariuszy, aby już tam na miejscu nie tylko w formie darów, ale także rąk do pracy pomóc poszkodowanym.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby poświęcić swój wolny czas i wyjechać w rejony objęte kataklizmem. Zapewniamy bezpłatny transport, wyżywienie, zakwaterowanie
- zapewnia Andrzej Sadkowski, prezes stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile.

Pierwszym celem jest odbudowanie zniszczonych domów, dlatego najbardziej potrzebnymi rzeczami są materiały budowlane i paliwo, a następnie sprzęt AGD, meble, ubrania, jedzenie.

- Zbieramy przybory szkolne, bo chcemy pomóc tym dzieciom wrócić do szkoły. Myślę, że mogę liczyć na państwa hojność, na solidarność i bądźmy w tych trudnych chwilach z tymi dziećmi razem - zachęca Izabela Bobińska, prezes stowarzyszenia CEL w Czarnkowie.

Dary można przywozić do magazynów Banku Żywności w Pile. Natomiast zbiórka pieniędzy zostanie przeprowadzona już w piątek podczas koncertu na pożegnanie lata.

W Czarnkowie zbiórki zorganizowane zostaną podczas najbliższych imprez, a już dziś można dary składać w siedzibie stowarzyszenia Cel. Wszystkie informacje i nr kont na, które można wpłacać pieniądze dostępne są na stronach internetowych stowarzyszeń.

TV ASTA postanowiła pomóc w zbiórce strażakom ochotnikom z Białośliwia. Do siedziby telewizji przy ul. Drygasa 29 w Pile (III piętro) można przynosić potrzebne dary. Dziennikarze w sobotę przekażą je strażakom ochotnikom, którzy tego dnia wyruszą do poszkodowanych.

Dary można przynosić do siedziby TV ASTA do piątku. Dziś w czwartek do 16.00 i w piątek do godz. 18.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group