Ukradł sprzęt z samochodu znajomego

13.08.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez czarnkowską policję w sprawie kradzieży i paserstwa. 27-letni mieszkaniec ukradł z samochodu znajomego sprzęt nagłaśniający o wartości 2 tysięcy złotych. W sprzedaży łupu pomógł mu 26-letni kolega.

- Do czarnkowskich kryminalnych zgłosił się pokrzywdzony, informując o kradzieży sprzętu nagłaśniającego wartego około 2 tysiące złotych. Z rozmowy z nim wynikało, że nieznany sprawca wykorzystał nieobecność właściciela posesji, po czym wszedł do zaparkowanego na niej, otwartego samochodu marki BMW, należącego do pokrzywdzonego i wymontował z niego sprzęt. Skradziony towar był na tyle charakterystyczny, że pokrzywdzony dowiedział się, że jakiś mężczyzna oferował go do sprzedaży osobom trzecim. - podaje mł. asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali 26-letniego pasera z gminy Czarnków oraz 27-letniego złodzieja, który podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Funkcjonariusze w trakcie przeszukań odzyskali skradzione mienie, które mężczyzna zdążył "upłynnić". Sprzęt nagłaśniający trafił do prawowitego właściciela.

Mężczyzną grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

fot. KPP Czarnków

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group