Po pomoc do lodówki?

05.08.2017   Autor: Artur Maras
---

Koperta przechowywana w lodówce? Brzmi dziwnie, ale niepozorna kartka papieru może uratować czyjeś życie. Gmina Piła rusza z kolejnym programem dla seniorów. Teraz po przycisku życia przyszedł czas na kopertę życia.

Pilska Koperta Życia to akcja społeczna skierowana  do osób chorych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych, polegająca na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia. Choć niepozorna to może uratować komuś życie. Ideę tę popiera także jedna z\ pilskich seniorek, którą otrzymała kopertę życia: - Nie każdy pamięta z rodziny co kto bierze, jakie leki, a tu będzie wszystko wypisane.

Czyli tam gdzie jej miejsce. Lodówka znajduje się bowiem w każdym domu i jest łatwo dostępna. Gdy do samotnej osoby przyjeżdża pogotowie, często ratownikom nie ma kto udzielić podstawowych informacji na temat stanu zdrowia chorego. Załoga karetki sprawdza wówczas czy na drzwiach lodówki znajduje się informacja o kopercie życia. W środku przede wszystkim jest karta informacyjna, która zawiera takie informacje jak dane osobowe jej właściciela, kontakt do osób najbliższych, a także na co choruje poszkodowany, jakie leki przyjmuje oraz na co jest uczulony, a te dane jak wiadomo mogą pomóc w uratowaniu życia. - Te podstawowe dane uzupełnione na przykład o karty leczenia szpitalnego bo przecież to też jest możliwe, żeby dołożyć takie dodatkowe dokumenty, dają tę pierwszą wstępną informację z jakim pacjentem mamy do czynienia, co się stało - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Na początek akcji Urząd Miasta przygotował dla pilskich seniorów 1500 takich bezpłatnych kopert. Można je pobrać w siedzibie Urzędu Miasta, a w weekendy w oddziale Urzędu Miasta w galerii IBI, siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pilskim oddziale Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group