Ponad pół tysiąca porcji amfetaminy

27.07.2017   Autor: Redakcja
---

Ponad pół tysiąca porcji amfetaminy posiadali czterej mieszkańcy powiatu pilskiego. Zatrzymali ich policjanci z Wyrzyska podczas dwóch kontroli drogowych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku podczas służby na terenie Glesna zauważyli pojazd marki VW Golf, w którym podróżowało dwóch mężczyzn. Na widok mundurowych, zaczęli oni dość nerwowo się zachowywać. Dlatego mundurowi postanowili zatrzymać samochód do kontroli.

- Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 400 porcji substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Narkotyki zapakowane były w worki strunowe i ukryte w specjalnej skrytce, a ich właściciele zostali zatrzymani - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji.

Kolejnego dnia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW, którym jechało dwóch mężczyzn. Powodem kontroli był fakt, iż kierujący poruszał się pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili także przeszukać dokładnie samochód.

Tym razem w skrzynce z narzędziami znaleźli pudełko po kliszy fotograficznej a w nim ponad 150 porcji amfetaminy.

Zatrzymanym mieszkańcom powiatu pilskiego w wieku od 19 do 29 lat grozi kara do 3 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych mężczyzn, 29-letni mieszkaniec Piły był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group