Nowy pomysł na przebudowę placu Pocztowego

01.07.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Zamiast Centrum Integracji Społecznej ma powstać budynek dedykowany podmiotom ekonomii społecznej. Urząd Miejski w Trzciance przedstawia nową koncepcję przebudowy placu Pocztowego.

Koncepcja, która została ostatecznie wybrana, ona troszeczkę musiała być dopasowana do założeń przebudowy planu Pocztowego w formie rewitalizacji ale z jednym zastrzeżeniem tym, że nowy budynek który ma powstać musi być oddany do użytkowania stowarzyszeniom. - mówi burmistrz Trzcianki, Krzysztof Czarnecki

Taki budynek ma stanąć tam gdzie kiedyś był kościół. Z placu zniknie także duży dworzec autobusowy, jednak w jego miejsce pojawi się przystanek. W parku pozostanie nienaruszony drzewostan, zostaną wymienione lampy i ławki. Choć od dawna mówiło się o przeniesieniu mauzoleum to dziś burmistrz zastanawia się nad jego pozostawieniem z uwagi na aspekt historyczny i edukacyjny. Zmieni się nie tylko plac Pocztowy. Nieopodal powstanie parking dla 100 samochodów, który w dni targowe zmieniać się będzie w miejsce miejskiego handlu. Realizacja przebudowy centrum Trzcianki ma się rozpocząć w miesiącach letnich przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group