Asta Video Fest

Mecz na wagę awansu do play - off?

01.07.2017   Autor: Paweł Różycki
---

W sobotę o godzinie 17.00 w Krakowie rozpocznie się zaległy mecz czwartej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Arge Speedway Wandą Kraków a Euro Finannce Polonia Piła. Ten mecz może zadecydować o występach pilan w play – offach Nice 1. Ligi Żużlowej.

Początek sezonu żużlowego 2017 nie wskazywał na to, że pilskiej Polonii może zabraknąć w rundzie play – off Nice 1. Ligi Żużlowej. Po zwycięstwach w meczach ze Stalą Rzeszów, Orłem Łódź, Polonią Bydgoszcz czy Lokomotivem Daugavpils pilanie byli liderem rozgrywek. Przyszedł jednak kryzys i cztery porażki z rzędu. Dodatkowo pojawiły się głosy, że w klubie dzieje się źle i brakuje pieniędzy między innymi na wypłaty dla zawodników. Ta ostatnia informacja została stanowczo zdementowana w programie TV ASTA Otwarta Antena przez managera Euro Finannce Polonia Piła Tomasza Żentkowskiego. Podkreślił on również, że od samego początku sezonu celem klubu jest awans do rundy play – off Nice 1. Ligi Żużlowej, a zawodnicy wyciągną wnioski z popełnionych błędów i w dalszej części sezonu zasadniczego pojadą lepiej.

Okazja aby się o tym przekonać już w sobotę w Krakowie. Polonia przed meczem z krakowską Wandą traci do swojego rywala trzy punkty, a do czwartego miejsca, ostatniego dającego prawo udziału w play – offach pięć oczek. Aby zachować cień szansy na pozostanie w walce o pierwsze cztery miejsca w lidze Polonia swój mecz musi wygrać, szczególnie biorąc pod uwagę, że ma jeszcze do rozegrania tylko dwa mecze u siebie (Arge Speedway Wanda Kraków 9 lipca i Stal Rzeszów 6 sierpnia) i trzy na wyjeździe (Polonia Bydgoszcz, Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Orzeł Łódź). Nie będzie to jednak zadanie łatwe albowiem o awans do play- off stara się również Arge Speedway Wanda Kraków. Mają oni dwa punkty straty do czwartego w tabeli Orła Łódź i za sobą pewne zwycięstwo z Polonią Bydgoszcz, które znacznie podbudowało morale zespołu. Mecz zatem zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Awizowane składy na sobotni pojedynek:
Euro Finannce Polonia Piła
1. Tomasz Gapiński
2. Wadim Tarasienko
3. Adrian Cyfer
4. Michał Szczepaniak
5. Norbert Kościuch
6. Adrian Woźniak

Arge Speedway Wanda Kraków
1. Rasmus Jensen
2. Nikolaj Busk Jacobsen
3. Ernest Koza
4. Claus Vissing
5. Mateusz Szczepaniak
6. Szymon Szlauderbach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group