Asta Video Fest

Cenne zwycięstwo Euro Finannce Polonia Piła!

01.07.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Po czterech porażkach z rzędu Euro Finannce Polonia Piła odnosi bardzo ważne zwycięstwo. W meczu czwartej zaległej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej pokonuje na wyjeździe Arge Speedway Wanda Kraków 51:38 i wciąż liczy się w walce o play – off. Poniżej nasza relacja z tego spotkania.

W pierwszym biegu zmierzyli się Tomasz Gapiński i Wadim Tarasienko z parą Rasmus Jensen i Nikolaj Busk Jakobsen. Najlepszy okazał się Wadim Tarasienko, który zaciekle odpierał ataki Jakobsena. Na trzecim miejscu finiszował Jensen, a tuż za nim Gapiński. Remis 3:3.
W drugiej gonitwie zdarzyło się coś czego pilscy kibice dawno nie oglądali. Juniorzy Euro Finannce Polonia Piła wygrali i to podwójnie. Co prawda sprzyjało im szczęście, bowiem na starcie defekt motocykla zaliczył Piotr Pióro, a jadący na drugiej pozycji Szymon Szlauderbach upadł. Pozbierał się szybko, ale to goście zaliczyli zwycięstwo biegowe 5:0 i w całym meczu objęli prowadzenie 8:3.
Bieg trzeci po raz pierwszy w dzisiejszych zawodach wygrał zawodnik gospodarzy Claus Vissing, pokonując duet Michał Szczepaniak i Adrian Cyfer. Ten ostatni o błysk szprychy lepszy na finiszu od Ernesta Kozy. Dzięki temu pilanie utrzymali pięciopunktowe prowadzenie.
Nie trwało to jednak długo, bowiem w biegu czwartym zwyciężył co prawda Szczepaniak, ale ten z Krakowa. Drugi zameldował się Kościuch, trzeci Pióro, a Kacper Grzegorczyk oddał bieg bez walki, dojeżdżając w wakacyjnym tempie jako ostatni. W całym meczu prowadzi Euro Finannce Polonia Piła, ale już tylko 13:10.
W piątej gonitwie, za swój pierwszy występ na krakowskim torze, zrehabilitował się Gapiński. Wygrał po doskonałej walce z Vissingiem. Podobny pojedynek stoczyli Tarasienko i Koza. A że wygrał Rosjanin to Polonia ponownie odjechała gospodarzom na pięć punktów.
Goście idą za ciosem! W szóstym biegu doskonałe wyjście ze startu pary Michał Szczepaniak - Adrian Cyfer. Ten ostatni obronił się przed goniącym go Mateuszem Szczepaniakiem i Polonia przywozi podwójne zwycięstwo. Na tablicy wyników 22:13 dla gości.
Siódma odsłona to doskonały start Norberta Kościucha. Pozostali zawodnicy przez cztery okrążenia oglądali tylko plecy „Norbiego”. Dalej już nie było tak dobrze, gdyż Adrian Woźniak dotarł na metę jako czwarty. Remis 3:3.
Przerwa na kosmetykę toru doskonale podziałała na pilską Polonię! Ósmy wyścig padł łupem pary Tomasz Gapiński – Wadim Tarasienko. Podwójne zwycięstwo gości i po półmetku zawodów przewaga urosła do trzynastu oczek - 30:17 dla Polonii. Gwoli ścisłości pilanom ponownie dopisało szczęście. Start był nierówny, a Mateusz Szczepaniak i Piotr Pióro zwolnili, sądząc że sędzia bieg powtórzy. Ten jednak ani myślał to zrobić i pomimo protestów gospodarzy uznał wynik 5:1 dla gości za ostateczny.
W kolejnym biegu górą gospodarze. Jakobsen prowadził od startu to mety, pokonując Michała Szczepaniaka i Rasmusa Jensena, który na ostatnich metrach wyprzedził Adriana Cyfera. Przewaga pilan wciąż spora 32:21.
Bieg dziesiąty to ponownie znakomita jazda Norberta Kościucha i pewne zwycięstwo. A że Kacper Grzegorczyk w tym sezonie przyzwyczaił kibiców do meldowania się na mecie jako czwarty, to wyścig zakończył się remisem 3:3.
Kolejny remis. Biegowe zwycięstwo odnosi Mateusz Szczepaniak. Za nim plasują się Tarasienko i po walce z Jakobsenem Cyfer. Goście na cztery wyścigi przed końcem prowadzą 38:27.
W dwunastej gonitwie zanosiło się na podwójne zwycięstwo zawodników Euro Finannce Polonia Piła. Jednak Szlauderbach walcząc o trzecią lokatę z Ernestem Kozą dał się ponieść emocjom i zaliczył upadek. Sędzia nie miał innego wyjścia i wykluczył juniora krakowskiej Wandy z powtórki. A w niej zwyciężył Gapiński, dzielnie odpierając ataki Kozy. W walce nie liczył się Woźniak. Zwycięstwo Polonii 4:2.
Ostatni bieg przed wyścigami nominowanymi to kolejny dzisiejszego dnia popis Norberta Kościucha! „Norbi” niezagrożony przywozi trzy oczka. Za nim finiszuje Michał Szczepaniak, odpierając napór Jensena. 47:30 dla gości i po czterech porażkach z rzędu ligowe zwycięstwo Polonii jest już pewne.
W biegu czternastym gospodarze wprowadzili rezerwę taktyczną. Za Clausa Vissinga pojechał Mateusz Szczepaniak. Manewr ten okazał się skuteczny, bowiem bieg wygrywa co prawda Jensen, ale na dystansie Szczepaniak wyprzedza Gapińskiego. 5:1 dla gospodarczy i w całym meczu 35:48 dla Euro Finannce Polonia Piła.
W ostatnim wyścigu doszło do znakomitej walki na dystansie pomiędzy Norbertem Kościuchem i Mateuszem Szczepaniakiem. Lepszy okazał się lider Wandy Kraków. Jako trzeci na mecie zameldował się Michał Szczepaniak. Remis biegowy 3:3 i w całym meczu Euro Finannce Polonia Piła wygrywa 51:38!

Na ogromne słowa uznania zasługuje Norbert Kościuch, który w całym meczu zdobył 13 punktów. Cieszy również dobra dyspozycja Tomasza Gapińskiego i Michała Szczepaniaka. Dzięki zwycięstwu w Krakowie pilska Polonia wciąż może realnie myśleć o fazie play – off Nice 1. Ligi Żużlowej. Szansa na powiększenie dorobku punktowego już 9 lipca, Euro Finannce Polonia Piła na własnym torze zmierzy się w meczu rewanżowym z Arge Speedway Wanda Kraków.

Euro Finannce Polonia Piła
1. Tomasz Gapiński 10 (0,3,3,3,1)
2. Wadim Tarasienko 8+1 (3,1,2*,2,0)
3. Adrian Cyfer 4+3 (1*,2*,0,1*)
4. Michał Szczepaniak 10+2 (2,3,2,2*,1*)
5. Norbert Kościuch 13 (2,3,3,3,2)
6. Adrian Woźniak 3 (2,0,1)
7. Kacper Grzegorczyk 3 (3,0,0)

Arge Speedway Wanda Kraków
9. Rasmus Jensen 8+1 (1*,2,1,1,3)
10. Nikolaj Busk Jakobsen 6+1 (2,1*,3,0,0)
11. Ernest Koza 4 (0,0,2,2)
12. Claus Vissing 6+1 (3,2,1*,0, -)
13. Mateusz Szczepaniak 13+1 (3,1,1,3,2*,3)
14. Szymon Szlauderbach 0 (u,0,w)
15. Piotr Pióro 1 (d,1,0)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group