Pilanie skarżą się na przepełnione śmietniki

21.06.2017   Autor: Redakcja
---

W związku z licznymi skargami pilan na przepełnione śmietniki i brak porządku w altanach firma Altvater organizuje spotkanie z udziałem także przedstawicieli ZM PRGOK i Straży Miejskiej. Spotkanie miało odbyć się w najbliższy czwartek. Zostanie jednak przełożone na inny termin.

- W związku z sygnałami o niskiej frekwencji mieszkańców na jutrzejszym spotkaniu w Altvater Piła na temat zasad odbioru odpadów, Altvater Piła wspólnie z ZM PRGOK i Strażą Miejską wyznaczą nowy termin spotkania - czytamy w komunikacie nadesłanym dziś do redakcji.

W związku z sygnałami od mieszkańców Piły na temat nieporządku przy punktach śmietnikowych, firma Altvater Piła zajmująca się odbiorem odpadów z  Piły zwróciła się do Związku Międzygminnego PRGOK oraz Straży Miejskiej o rozwiązanie tego problemu. Jednocześnie firma proponuje spotkanie dla mieszkańców, w czasie którego zostaną wyjaśnione wszelkie wątpliwości dotyczące systemu odbioru odpadów, harmonogramów oraz podziału na poszczególne frakcje.

Mieszkańcy kilku ulic w Pile zgłaszają od kilku dni informacje o bałaganie powstającym przy ich śmietnikach. Kilka godzin po opróżnieniu pojemników i wysprzątaniu ich okolicy dostawiane są odpady wielkogabarytowe oraz torby foliowe z odpadkami. Pracownicy Altvater Piła starają się opanować sytuację, jednak odpadów przybywa w sposób niekontrolowany.

— W ciągu dwóch ostatnich dni czterokrotnie odbieraliśmy odpady komunalne z ulicy Towarowej, choć zgodnie z harmonogramem powinniśmy je odbierać w poniedziałki i czwartki, a odpady wielkogabarytowe – 13 czerwca. Za każdym razem nasi pracownicy pozostawiali po sobie wysprzątane miejsca wokół pojemników, co mamy udokumentowane na fotografiach. Jednak po kilku godzinach przy pojemnikach zaczęły być ponownie gromadzone odpady wielkogabarytowe i elektrośmieci. Przypominamy, że częstotliwość odbioru poszczególnych frakcji jest opisana w dostarczonych harmonogramach i bardzo prosimy o stosowanie się do zapisanych w nich terminów
— mówi Paweł Bardziński, kierownik logistyki w Altvater Piła.

Osoby, które chcą pozbyć się odpadów wielkogabarytowych, odpadów problemowych czy elektrośmieci, których nie można wrzucać do pojemników na odpady komunalne ani ustawiać wokół nich, mogą bezpłatnie je przywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie bazy Altvater Piła przy ulicy Łącznej w godzinach 8-16.

fot. czytelnik asta24.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group