Remont Klubu Seniora

11.06.2017   Autor: Artur Maras
---

Budynek Klubu Seniora przy ul. Bydgoskiej w Pile, czekają spore zmiany. Obiekt zyska m.in. nową elewację oraz okna. Zmieni się także duży ogród na tyłach budynku.

Budynek przy ul. Bydgoskiej, choć wyremontowany w środku to z zewnątrz stary i odrapany. Ma to się jednak zmienić jeszcze w tym roku.

- Udało nam się w tegorocznym budżecie znaleźć jeszcze prawie pół miliona złotych, na termomodernizację, wymianę okien, zrobienie podwórka. Wszystko co jest związane nie tylko ze zmianą podwórka ale również z oszczędnościami jeśli chodzi o koszty utrzymania budynku. - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły

Obecnie przygotowywany jest przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania. Urząd Miasta przewiduje, że remont wyniesie nie więcej niż pół miliona złotych. Po wyłonieniu wykonawcy, prace mają zostać ukończone do końca tego roku. Zabytkowy budynek jest miejscem spotkań dla blisko 400 członków Klubu Seniora. Spotkań także pod chmurką, dlatego dzięki grantowi otrzymanemu od firmy Eneris w wysokości 3 tys. zł ma zostać zmieniony duży ogród za budynkiem.

- Mamy w zamiarze postawienie altanki. To będzie takie miejsce spotkań towarzyskich seniorów, obserwacji tego co się będzie w tym ogrodzie działo. Będą domki dla owadów, dla wiewiórek, dla nietoperzy. - przedstawia Grażyna Urbanowicz, Klub Seniora w Pile

W ogrodzie pojawią się także ławeczki, palenisko oraz nowe rośliny. Taka zielona oaza dla seniorów w centrum miasta, zostanie otwarta we wrześniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group