Poseł Parda rozlicza się z pieniędzy na kampanię

19.05.2017   Autor: Redakcja
---

Pilski poseł Błażej Parda informuje, że Ruch Obywatelski Kukiz’15 otrzymał zwrot kosztów poniesionych w trakcie kampanii wyborczej. To niemal 3 miliony złotych.

Ruch Obywatelski Kukiz’15 otrzymał zwrot w wysokości prawie 2,8 mln. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na działalność charytatywną.

- Jest to historyczny moment, dotąd żadne z ugrupowań politycznych nie postąpiło w podobny sposób. Ogłaszamy program Potrafisz Polsko! Po rezygnacji z prawie 30 mln zł subwencji, po raz kolejny pokazujemy nowy model funkcjonowania w polityce - przekonuje Błażej Parda, poseł na Sejm, Kukiz'15.

Celem Programu Potrafisz Polsko! jest aktywizacja środowisk lokalnych. Na jego potrzeby przeznaczono 300 000 PLN. O przyznanie dotacji w wysokości od 2000 do 5000 zł mogą się ubiegać organizacje pozarządowe, kościelne, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki i kluby sportowe niedziałające w celu osiągnięcia zysku, których przychody za 2015 r. nie przekroczyły 300 000 PLN oraz obywatelskie grupy nieformalne.

Powstał też Klub Młodych Kukiz'15 kolejne biuro poselskie, tym razem w Wągrowcu. Błażej Parda doniósł się także do protestu blokującego drogę numer 11.

- Co roku składam poprawki do budżetu o przyznanie środków na drogę ekspresową S11. To hipokryzja polityków Platformy Obywatelskiej i PSL-u, którzy przez dwie kadencje mięli obstawione wszystkie stanowiska: radnych na szczeblach gminnych, wójtów, prezydentów i burmistrzów miast, powiaty, sejmiki wojewódzkie, sejm, senat i prezydenta, jednak w sprawie S11 nie zrobiono praktycznie nic - mówi Parda.

fot. Biuro Poselskie Kukiz'15 w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group