Pilskie targowisko jak... uzdrowisko w Ciechocinku?

18.05.2017   Autor: Artur Maras
---

Na pilskim targowisku stanęła mini tężnia solankowa. Atrakcja ma przyciągnąć na targ nowych klientów oraz stać się miejscem odpoczynku w trakcie zakupów. Istotne są także aspekty zdrowotne, bowiem spływająca po brzozowych witkach inowrocławska solanka ma dobroczynne działanie.

Piła to nie Ciechocinek, ale od kilku dni namiastka uzdrowiska znajduje się na pilskim targowisku. Taka mini tężnia solankowa.

Konstrukcja składa się z zadaszonej drewnianej ramy z podwieszonymi, brzozowymi witkami po których spływa solanka. Tężnia jest ogólnodostępna.

- Jest ona zasilana wodą o stężeniu 5-10 proc. soli i dzięki temu, że jest ciepło to w pobliżu mamy takie dosyć przyjemne nasycenie powietrza właśnie tą solą i czujemy się jak nad morzem, albo jak w Ciechocinku
- zapewnia Andrzej Gabryelów, prezes spółki Tarpil.

I to powietrze właśnie dzięki zawartym w nim mikroelementom ma wzmacniać odporność i pobudzać siły witalne organizmu. Wdychanie solanek jest zalecane głównie dla osób z chorobami układu oddechowego ale nie tylko. Solanka zawiera bowiem jony magnezu, potasu, sodu, chloru i siarki. Sól pochodzi ze złoży pod Inowrocławiem.

A gdyby komuś jeszcze było mało takich atrakcji to nieopodal w siedzibie związku emerytów i rencistów od roku funkcjonuje grota solna...

- Zdecydowaliśmy się to uruchomić ponieważ bardzo duże zainteresowanie było i w ubiegłym roku w lipcu powstała ta grota solna niemałym wysiłkiem. Jesteśmy i my zadowoleni i wszyscy, którzy przychodzą do groty solnej również są zadowoleni - tłumaczy Teresa Lemańska z pilskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group