Zygmunt Jasiecki odwołany. Nie jest już szefem PRGOK

09.05.2017   Autor: AK
---

Zygmunt Jasiecki nie jest już przewodniczącym Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”. Dziś został odwołany ze stanowiska.

Dziś odwołano z funkcji przewodniczącego Zygmunta Jasieckiego na nadzwyczajnym zgromadzenie związku międzygminnego PRGOK. Jak na razie niewiele wiadomo o przyczynach jego odwołania.

- Na moje ręce wpłynął wniosek podpisany przez 16 osób, które są członkami zgromadzenia, czyli spełniony został wymóg statutowy. Główny zarzut to przede wszystkim brak współpracy w zarządzie. Skoro czterech członków zarządu nie widziało dalej możliwości współpracy z przewodniczącym, trzeba było poddać to głębokiej analizie. Zdecydowana większość była za odwołaniem, czyli 20 na 22 obecnych - tłumaczy Piotr Wojtiuk, przewodniczący zgromadzenia związku PRGOK.

Zygmunta Jasieckiego zastąpi dr Małgorzata Sypuła, dotychczasowy zastępca przewodniczącego.

- Jestem zaskoczony tą decyzją. Jutro odniosę się do zarzutów - powiedział krótko Zygmunt Jasiecki, dotychczasowy przewodniczący PRGOK.

Nieoficjalnie mówi się, że pozostali członkowie zarządu PRGOK zarzucają przewodniczącemu nieprawidłowości finansowe. Jakiś czas temu do dymisji podała się główna księgowa związku, bo prawdopodobnie miała zastrzeżenia co do polityki finansowej Zygmunta Jasieckiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group