Kolejny poważny wypadek na DK10

25.04.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Kolejny poważny wypadek na drodze krajowej nr 10. Tym razem do zdarzenia doszło między Mirosławcem a Łowiczem Wałeckim. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów poszkodowane zostały cztery osoby.

Do wypadku doszło po godzinie 18.00 na DK10 między Mirosławcem a Łowiczem Wałeckim. W wyniku zderzenia samochodu osobowego marki Ford Mondeo z samochodem ciężarowym marki Man poszkodowane zostały cztery osoby.

- Po przyjeździe na miejsce strażacy i lekarze pogotowia podjęli działania ratunkowe. W wyniku zderzenie jedna osoba została zakleszczona w pojeździe i do jej uwolnienia musiał zostać użyty specjalistyczny sprzęt. Kierowca Forda, w stanie ciężkim, został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie. Trzy kobiety, w tym jedna w ciąży, które również podróżowały samochodem osobowym zostały zabrane do szpitala w Wałczu. Stan jednej z poszkodowanych jest ciężki – informuje mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy KPP w Wałczu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że podczas manewru wymijania kierowca Forda Mondeo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group