Szpital w Pile wskoczył na 25 miejsce w kraju

19.04.2017   Autor: AK
---

Szpital w Pile z wysoką notą, bo na 25 miejscu w rankingu szpitali w Polsce. Magellan wziął pod lupę 301 szpitali w kraju.

Szpitale podzielono na małe z kontraktem NFZ do 29 milionów złotych rocznie, na średnie z kontraktem pomiędzy 30 a 69 milionów złotych, oraz duże z rocznym budżetem powyżej 70 milionów złotych.

Szpital Specjalistyczny w Pile znalazł się na 25 miejscu spośród tych dużych szpitali. W poprzednich latach pilska placówka plasowała się za pierwszą setką.

- W poprzednim rankingu byliśmy na 64. pozycji na 93. ocenione duże szpitale. Także ten wynik to duży skok do przodu, tym bardziej, że wyprzedziły nas szpitale kliniczne i wojewódzkie. Udało się to dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu całego personelu, ale nie należy zapominać, że przed nami jest jeszcze wiele do zrobienia - mówi Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Ranking opracowała firma Magellan. Brano pod uwagę podsumowanie sprawozdań rocznych z dnia 31 grudnia 2015 roku.

- Oceniając placówki, podobnie jak w latach ubiegłych, firma Magellan wzięła pod uwagę trzy kryteria: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia - czytamy na stronie dziennika Rzeczpospolita.

Wśród lecznic z naszego regionu w grupie średnich szpitali na 46 miejscu znalazł się Szpital Powiatowy w Złotowie, a na 67 miejscu Szpital Wojskowy w Wałczu.

W grupie małych na 17 miejscu uplasował się Zakład Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie i na 45 miejscu Szpital Powiatowy w Chodzieży.

Ranking szpitali publicznych opracowany przez firmę Magellan

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group