11,5 mln zł na aktywizację bezrobotnych w Pile

16.03.2017   Autor: Artur Maras
---

Powiatowy Urząd Pracy w Pile przeznaczy w tym roku 11,5 mln złotych na aktywizację bezrobotnych. Pozyskane pieniądze są potrzebne, bo bez pracy w powiecie pilskim nadal pozostaje niemal 4 tys. osób.

- W tej chwili dysponujemy kwotą 11,5 mln złotych. Środki te będą przeznaczone na realizację różnych programów i projektów w ramach których będziemy aktywizować osoby przede wszystkim młode do 30 roku życia, osoby w szczególnej sytuacji na rynku pracy, to jest po 50 roku życia, osoby długotrwale bezrobotne, osoby niepełnosprawne - wyjaśnia Ewa Dorna, dyrektor PUP Piła.

Środki mają wystarczyć na aktywizację 1455 bezrobotnych osób. Będą dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, staże, bony stażowe, kursy, refundacji kosztów na ubezpieczenie społeczne czy możliwość refundacji tzw. kosztów utworzenia stanowisk pracy dla pracodawców. Wszystko po to, aby bezrobotni wrócili na rynek pracy.

Na terenie powiatu jest zarejestrowanych 3869 bezrobotnych z czego niemal 2 tys. w samej Pile. Najmniejsze bezrobocie w powiecie jest w gminie Ujście, w gminie Kaczory oraz w samej Piła. Najwyższy wskaźnik bezrobocia jest w gminie Łobżenica. Powiat pilski zamierza wnioskować o kolejne środki na aktywizację bezrobotnych w wysokości 3 mln złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group