Masz pomysł na opiekę nad starszymi? Walcz o dotację

15.03.2017   Autor: Artur Maras
---

Wielkopolska jest jednym z najszybciej starzejących się regionów w kraju. Aby pomóc w codziennym życiu tzw. osobom zależnym czyli wymagającym opieki, jak osoby starsze czy niepełnosprawne, Wielkopolski Inkubator Innowacji Społecznych otworzył nabór pomysłów na innowacyjne rozwiązania, ułatwiające życie takich osób.

Granty na realizację projektów wynoszą nawet 100 tysięcy złotych.

- Chcielibyśmy zaproponować Wielkopolsce 30 dobrych innowacyjnych projektów, które mają pomóc osobom zależnym. Osoby zależne to są osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami, również dzieci z problemami zdrowotnymi. Naszym celem jest przeznaczyć dzisiaj 1,5 mln złotych na to, aby w Wielkopolsce zaistniały dobre, nowe działania - tłumaczy Aleksandra Kowalska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Działania innowacyjne, które będą miały pozytywny wpływ na życie osób wymagających opieki. Aby tak się stało są jednak potrzebne innowacyjne rozwiązania, które mają ułatwić takim osobom codzienne życie. Swoje pomysły może zgłaszać każdy. Wystarczy mieć niekonwencjonalny projekt. W jego zrealizowaniu pomogą przyznawane granty w wysokości od 50-100 tys. zł. Łączna suma do rozdania to 1,5 mln złotych.

Nabór projektów rusza już dziś i potrwa do 29 marca. Osoby zgłaszające się do projektu na każdym jego etapie otrzymają wsparcie merytoryczne i techniczne ekspertów z różnych obszarów.

Szczegóły projektu oraz wnioski na dotacje znajdziecie tu: http://www.inkubatorwins.pl/pomysl/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group