Powietrze w Pile zagraża życiu? Onet nastraszył...

06.02.2017   Autor: Redakcja
---

Jakość powietrza w Pile jest tak zła, że zagraża życiu - taka informacja pojawiła się na portalu Onet.pl i lotem błyskawicy rozniosła się po mediach społecznościowych. Informacje te dementuje jednak Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

W swojej informacji o jakości powietrza w kraju Onet.pl nie pozostawił dziś suchej nitki na Pile.

- Najgorsza sytuacja panuje jednak w Pile. Tutaj specjaliści oceniają, iż stan powietrza wręcz zagraża życiu. Mieszkańcy Piły powinni dzisiaj unikać przebywania poza domem, a nawet wietrzenia mieszkań. Może to tylko zaszkodzić - czytamy w jednym z newsów.

Wiadomość podana przez Onet zelektryzowała mieszkańców Piły. Nie ma się zresztą co dziwić. Szybko okazało się jednak, że zdementował ją Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Jak informuje WIOŚ wskazania stacji pomiarowej w Pile faktycznie były alarmujące, jednak wynikały z błędnych wskazań aparatury. Po uporaniu się z usterką techniczną podają już właściwe parametry związane z jakością powietrza.

Obecne wskazania określają jakość powietrza w Pile jako bardzo dobrą. A TUTAJ możecie śledzić bieżące wskazania jakości powietrza w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group