Groził sąsiadce i podpalił jej drzwi

06.02.2017   Autor: Redakcja
---

Zarzut kierowania gróźb karalnych i podpalenia drzwi do mieszkania sąsiadki usłyszał 26 – letni mieszkaniec gminy Trzcianka. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny 2-miesięcznego aresztu.

Do zdarzenia doszło w jednej z kamienic w Trzciance.  64 – letnia kobieta zgłosiła podpalenie drzwi do swojego mieszkania. Ze wstępnych ustaleń mundurowych będących na miejscu wynikało, że sprawca polał drzwi i znajdujący się przy nich dywan substancją łatwopalną, a następnie podpalił. Kobieta próbowała sama ugasić płomień, lecz bezskutecznie, dlatego poprosiła o pomoc pozostałych mieszkańców.

Na miejsce wezwano straż pożarną oraz pogotowie.

Policjanci w ciągu kilku minut ustalili sprawcę podpalenia. W ich ręce trafił 26 – letni sąsiad pokrzywdzonej. Mężczyzna był zdziwiony wizytą policjantów w domu. Oświadczył, że nie wie co się dzieje.

Badanie wykazało, iż miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec sąsiadki oraz wywołania pożaru bezpośrednio zagrażającego zdrowiu, a nawet życiu pozostałych mieszkańców kamienicy.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group