Imprezowy weekend: sprawdź co, gdzie i kiedy?

03.02.2017   Autor: Redakcja
---

Koncerty disco-polo, punc rock, kabarety, występy seniorów, wystawy i dobre kino. To tylko niektóre atrakcje tego weekendu w regionie.

PIĄTEK
TRZCIANKA
- Gramy z sercem. Impreza potrwa cały weekend. W piątek o godz. 20.00 Maraton 4 Active Gramy z Sercem w Hali Sportowo – Widowiskowej w Trzciance. 4 i 5 lutego Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn „Gramy z sercem” oraz turniej FIFA 17. Zwieńczeniem akcji będzie licytacja gadżetów sportowych oraz koncert na którym zagrają największe gwiazdy Disco m.in. Beata Spychalska laureatka The Voice Of Poland, Piękni i Młodzi oraz Czadoman.

SOBOTA
PIŁA
- Klub Muzyczny Barka godz. 18.00 koncert trzech legendarnych formacji punkrockowych: Prawda, Sedes i Rejestracja. Sedes to wrocławski zespół, który powstał w latach 80-tych z inicjatywy dwóch pasjonatów mocnego punkrockowego brzmienia. Grupa po burzliwych przejściach, co przyczyniło się do rozpadu zespołu, dokonała reaktywacji i od tamtej pory do dziś zespół funkcjonuje w tym samym składzie. Kapela Prawda także z Wrocławia jest kontynuacją legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki. Tak jak poprzedni zespół Prawda zawiesiła swoją działalność, by po kilku latach wrócić na scenę.

NIEDZIELA
PIŁA
- Sali Miejskiej przy ulicy Dąbrowskiego w Pile godz. 17.00 koncert Krzesimira Dębskiego i Anny Jurksztowicz. Usłyszymy pieśni i piosenki do wierszy Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka i Andrzeja Mogielnickiego, a wśród nich takie przeboje jak „Dumka na dwa serca”, „Czas nas uczy pogody”, a także piosenki z filmów i seriali. Po koncercie odbędzie się spotkanie z małżeństwem muzyków. To będzie też okazja do promocji książki Krzesimira Dębskiego „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”.

PIŁA - Regionalne Centrum Kultury w Pile godz. 17.00 5-lecie obchodzić będzie zespół taneczny "Seniority". Koncert jest bezpłatny, jednak miejscówki należy odbierać w kasie Regionalnego Centrum Kultury.

WAŁCZ - Muzeum Ziemi Wałeckiej godz. 11.30 wernisaż wystawy Krzysztofa Kargola pt. „Polski Pejzaż Powszedni”. Ważnym tematem w jego twórczości jest natura oraz istota człowieka jako jego integralna część.

CZWARTEK
WAŁCZ
- Wałeckie Centrum Kultury godz. 16.00 koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego.

JASTROWIE - Ośrodek Kultury godz. 18.00 kameralny koncert Tomasza Żółtko.

PIŁA - Regionalne Centrum Kultury godz. 18.00 Wieczór Dobrego Kina. Będzie można obejrzeć dwa dramaty: „Lion. Droga do domu” oraz „Światło między oceanami”. Pierwszy z nich to film zainspirowany prawdziwą historią pięcioletniego chłopca, który gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. Drugi dramat opowiada historię dwojga zakochanych ludzi, starających się o upragnione dziecko… niestety nie jest im to dane. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać główną bohaterkę w depresję. I wtedy zdarza się cud…

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group