Wreszcie ferie. Dwa tygodnie laby

31.01.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie wielkopolskim. Miasta powiatu pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i złotowskiego przygotowały szereg atrakcji dla młodzieży i najmłodszych.

Nareszcie rozpoczynają się ferie zimowe. To dwa tygodnie na które najmłodsi bardzo czekali.

W Pile Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do akademii piłki nożnej. W ofercie jest także nauka pływania i turniej tenisa stołowego. Nie zabrakło także nowości.

- Trenerzy Sokoła będą przyjmowali i uczyli młodych adeptów pięściarstwa. Natomiast od 6 lutego do końca ferii czyli do 10 lutego w godzinach od 10.00 do 12.00 z kolei trenerzy judo będą uczyli za darmo całkiem, właśnie tej dyscyplinie sportu - zachęca Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR Piła.

A to wszystko na hali sportów walki przy ulicy Żeromskiego. Jeśli komuś wysiłek fizyczny nie odpowiada, może wybrać się do bibliotek, muzeów i domów kultury. Tam pracownicy przygotowali bogaty wachlarz zajęć edukacyjnych i rozrywkowych.

- Tegoroczna akcja ferie rozgrzewać będzie się pod hasłem: Lato w środku zimy, czyli podróż do gorącej Afryki. W programie mamy między innymi spotkanie z dziką przyrodą, zabawa afrykańskich dzieci oraz bal karnawałowy - mówi Joanna Samolczyk z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Trzcianka.

Tanecznie podczas ferii będzie także w Złotowie, a to za sprawą zajęć Zumba Kids przygotowanych przez Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej. Do wspólnej zabawy z książką, zaprasza także Miejska Biblioteka Publiczna.

- Każde nasze zajęcia łączą w sobie i jakieś elementy ruchowe i elementy plastyczne. Jest oczywiście czytanie, bo w bibliotece czytanie jest rzeczą świętą - zapewnia Sylwia Mróz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie.

Więcej informacji dotyczących poszczególnych zajęć organizowanych podczas ferii, można znaleźć na plakatach wywieszonych w placówkach oraz na ich stronach internetowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group