Pod choinką u strażaków

03.01.2017|Autor: Jakub Sierakowski
W tym roku Święty Mikołaj nie żałował pieniędzy na prezenty. Przekonali się o tym pilscy strażacy, którzy pod choinkę dostali dwa nowy samochody. Obydwa można wykorzystywać do różnego rodzaju akcji.

– Pilska straż pożarna otrzymała dwa nowe samochody, tak zwane pomocnicze. Pierwszy z nich to jest samochód do przewozu ratowników. Nowoczesny samochód, właśnie do transportu, głównie na szkolenia, ale również do działań ratowniczo-gaśniczych. Jest to samochód wielozadaniowy, nowoczesny, który był już potrzebny pilskim strażakom – mówi Rafał Mrowiński, komendant pilskiej PSP.

Natomiast drugi samochód, to mniejszy model mercedesa. Ma służyć do przewożenia kwatermistrzów, ale może być także używany w akcjach gaśniczych. Oba pojazdy zastąpiły dwa kilkunastoletnie samochody, które były już wyeksploatowane, chociaż jeden z nich będzie jeszcze w pewnym stopniu używany przez pilskich strażaków. Mercedes kosztował 86 tysięcy złotych, a całą kwotę pokrył  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Natomiast renault kosztowało 150 tysięcy, a całą sumę pokryły Urząd Gminy w Miasteczku Krajeńskim i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Przeczytaj więcej o: nowe auta straz pila, psps pila nowe wozy

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.