Pilanie Kresowianom

03.01.2017   Autor: Jakub Sierakowski

Pilanie Kresowianom – to nazwa akcji, jaką zorganizowali Pilscy Patrioci i fani piłki nożnej. Zbierano paczki dla Polaków mieszkających na wschodzie. To nie pierwsza taka akcja organizowania przez piłkarskich kibiców.

- W tym roku jest to czwarta zbiórka, organizujemy ją od 2013 roku. W zeszłym roku oraz w tym już ta akcja przybrała na rozmiarach. Początkowo były to tylko pojedyncze jakieś tam paczki,a od dwóch lat udaje nam się to fajnie zorganizować na tyle, że już transport tych wszystkich paczek do potrzebujących Kresowiaków wymaga naprawdę większego zaangażowania - mówi Sebastian Sielatycki z Pilskich Patriotów.

" target="_blank">

A efektem tego jest duża większa zbiórka niż było to w poprzednich latach. Zbierane była przede wszystkim chemia gospodarcza i takie produkty jak proszki do prania, czy mydła. Cała akcja powstała przy współpracy kibiców piłki nożnej. Są to fani zaprzyjaźnionych klubów: Lecha Poznań, Arki Gdynia i Cracovii Kraków, czyli członków kibicowskiej wielkiej triady. W przyszłości akcja ma być kontynuowana, bo jak mówią sami kibice, czują się w obowiązku, żeby pomagać rodakom za granicą. W najbliższych tygodniach paczki trafią do Polaków mieszkających na Ukrainie. Akcję można cały czas wspierać, przelewając pieniądze na konto bankowe. Wszystkie niezbędne informacje są dostępne na stronie stowarzyszenia kibiców Lecha.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group