Budżet jednogłośnie przyjęty

31.12.2016   Autor: Redakcja
---

Budżet powiatu wałeckiego na rok 2017 przyjęty. Radni jednogłośnie zaakceptowali projekt zaproponowany przez Zarząd Powiatu. Przyszły rok to wiele inwestycji ze wsparciem funduszy unijnym.

Zarząd powiatu wałeckiego zaproponował radnym budżet na przyszły rok. Radni przyjęli projekt jednogłośnie. Rok 2017 to kontynuacja realizowanego programu naprawczego.

- Jest to na pewno budżet trudny jak każdy zresztą i przed którym wiele wyzwań niemniej przy takim poparciu należy się cieszyć, że można go realizować - mówi Bogdan Białas, przewodniczący Rady Powiatu Wałeckiego.

Na przyszły rok zaplanowano inwestycje na prawie jedenaście milionów złotych. Powiat wałecki rozpocznie realizacje projektów związanych z kontraktem samorządowym. Najwięcej środków zostanie przeznaczone na modernizację szkół ponadgimnazjalnych.

- Inwestycje związane z kształceniem zawodowym są bardzo ważne bo one dotykają nie tylko samego kształcenia ale również rozwoju przedsiębiorczości bo przecież to przyszli fachowcy którzy trafią do firm - tłumaczy Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

" target="_blank">

Przyszłoroczne inwestycje to także remonty dróg powiatowych w tym między innymi odcinek łączący Karsibór z Kłębowcem. Podczas sesji podjęto uchwałę dotyczącą podwyżki wynagrodzenia dla rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka. Ostatnie w tym roku obrady rady powiatu wałeckiego to także akceptacja planu pracy Rady Powiatu wałeckiego. Po sesji przyszedł czas na złożenie życzeń noworocznych oraz krótki koncert zorganizowany w auli Zespołu Szkół numer jeden w Wałczu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group