W Wałczu pojawiły się parkomaty

22.12.2016   Autor: Redakcja
---

W Wałczu pojawiły się parkomaty. W mieście ma pojawić się dziewięć takich urządzeń. Koszt inwestycji to ponad dwieście tysięcy złotych.

One są sprawne tylko jeszcze nie są uruchomione ponieważ czekamy na sesję gdzie zostanie wprowadzony regulamin funkcjonowania płatnych stref parkowania, po jego uchwaleniu dopiero i po wejściu w życie te parkomaty zostaną uruchomione i myślę, że to może być nawet pierwszy luty. - mówi burmistrz Wałcza, Bogusława Towalewska

O strefach płatnego parkowania radni zdecydują podczas wtorkowej sesji. W Wałczu znajduje się prawie 150 miejsc parkingowych w trzech podstrefach. Parkomaty zastąpią inkasentów którzy zajmowali się ściąganiem opłat za parkowanie. Część z tych osób zostanie jednak zatrudniona jako kontrolerzy którzy będą sprawdzać czy kierowcy zakupili bilet. Jeśli nie, to zostanie im wykonane zdjęcie które następnie zostanie przekazane Straży Miejskiej. Dzięki parkomatom zwiększą się wpływy z parkujących. Kolejnym plusem urządzeń ma być większa rotacja miejsc na parkingach​.

Przeczytaj więcej o: walcz, COASIN, parkomaty Wałcz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group