Przetarg na remont dachu „Okrąglaka” ogłoszony

23.11.2016   Autor: Paweł Różycki

PKP S.A ogłosiły przetarg na zabezpieczenie zabytkowego obiektu parowozowni w Pile. Termin składania ofert upływa 30 listopada.

Polskie Koleje Państwowe S.A. wszczęło postępowanie przetargowe mające na celu, jak czytamy w specyfikacji istotnych warunków zamówienia: „wykonanie zabezpieczenia zabytkowego obiektu Parowozowni okrągłej w Pile. Zamówienie w szczególności polegać będzie na rozebraniu części pokrycia dachowego oraz elementów więźby dachowej, czyszczeniu konstrukcji kratowej, malowaniu a następnie podparciu w celu jej wzmocnienia, montażu elementów konstrukcji dachu i pokrycia dachowego, zabezpieczeniu okien płytą OSB”.

Wykonawcy zainteresowani udziałem w postępowaniu powinni przedstawić swoje oferty do 30 listopada. Wykonawca, który wygra przetarg ma 90 dni od dnia zawarcia umowy na wykonanie przedmiotu zamówienia.

Nie będzie to remont generalny obiektu, lecz jedynie inwestycja, której realizację nakazał konserwator zabytków. Pozwoli ona jednak na zabezpieczenie parowozowni przed dalszą degradacją. Wcześniej podobne prace zabezpieczające rozpoczęły się na terenie wieży ciśnień.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group