Staszice rozdane!

17.11.2016   Autor: Paweł Różycki

Po raz dwunasty Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski przyznała statuetki Staszica wyróżniającym się przedsiębiorcom, instytucjom, organizacjom i osobom działającym na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Po raz pierwszy gala finałowa została połączona z Salonem Gospodarczym TV ASTA.

17 listopada podczas gali finałowej, odbywającej się w Hotelu Gromada w Pile, wręczono nagrody Staszica w dziesięciu kategoriach.

W kategorii „Wybitne przedsięwzięcie regionu północnej Wielkopolski” statuetka powędrowała do rąk Prezesa Zarządu Ars Medical sp. z o.o. w Pile Pana Zygmunta Malinowskiego za oddanie nowej kliniki wraz z blokiem operacyjnym, którą kapituła konkursu określiła jako „inwestycję z sercem”.

W kategorii „Produkcja” wyróżnienie przyznano firmie Karpol sp. z o.o. oraz Zakładowi Obróbki Drewna ZODAN Adam Nowak. Statuetkę Staszica otrzymały Polskie Zakłady Zbożowe Wałcz Wytwórnia Pasz w Pile za najnowocześniejszą tego typu inwestycję w Polsce i w Europie.

W kategorii „Usługa” wyróżnienie otrzymała firma Diamentowy Instytut. Statuetkę Staszica z rąk Prezesa Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski Grzegorza Marciniaka odebrał Krzysztof Kassner właściciel Biura Podróży Słoneczna Przygoda za doskonałą organizację i obsługę klienta.

Wyróżnienie w kategorii „Handel” otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy, a nagroda główna trafiła do Agencji Promocyjno – Handlowej Mini – Max sp. j. za stworzenie platformy internetowej szybkikoszyk.pl, dzięki której można dokonywać zakupów online wraz z dostawą do domu.

Najbardziej „Dynamiczną firmą” okazała się Copy System sp. z o.o. Kapituła konkursu doceniła laureata za usługi zarządzania drukiem, uwzględniające indywidualne potrzeby każdego klienta.

Staszic w kategorii „Odpowiedzialność Społeczna i Ochrona Środowiska” przypadł Stowarzyszeniu Deep Diver HSA w Pile. Stowarzyszenie wspiera osoby niepełnosprawne w odkrywaniu nieznanych im dotąd możliwości ruchowych własnego ciała oraz pomaga uwierzyć we własne siły, znaleźć drogę walki z ograniczeniami, które ich spotkały. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile oraz Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”.

Najbardziej innowacyjną i zaawansowaną technologicznie firmą okazała się Plastwil sp. z o.o. spółka jawna, która wdrożyła nowoczesne metody zarządzania przedsiębiorstwem rodzinnym, zapewniając skuteczne działanie firmy w skali globalnej. Wyróżnienie przypadło firmie Metrolog sp. z o.o.

Osobowością roku został Piotr Toboła. Kapituła doceniła uhonorowanego za jego wpływ na rozwój gospodarki, kultury i sportu w regionie Północnej Wielkopolski, wrażliwość społeczną oraz ponadprzeciętność w dawaniu siebie innym.

W kategorii „Marka Północnej Wielkopolski” zwycięzcę wybrali internauci w głosowaniu na portalu www.asta24.pl. Najwięcej głosów uzyskała ASTA-BUD sp. z o.o., w imieniu której statuetkę Staszica odebrał Zbigniew Ryczek, współwłaściciel spółki. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: PROFIL Wytwórnia Profili Budowlanych z PVC sp. z o.o., Nieruchomości Furman, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie oraz Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy sp. z o.o.

W ostatniej specjalnej kategorii kapituła konkursu oceniła całokształt działalności na przestrzeni lat. W kategorii „Nagroda Honorowa” statuetki otrzymali GWDA sp. z o.o. za 20 lat działalności z szacunkiem dla środowiska i życia człowieka oraz Nadnotecki Bank Spółdzielczy za 90 lat zaangażowania w budowę polskiego kapitału, wspierania inicjatyw społecznych oraz lokalnych przedsiębiorców.

W ramach gali finałowej rozstrzygnięto również konkurs „Młody przedsiębiorca” organizowany przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski przy wsparciu prezydenta Piły Piotra Głowskiego. W konkursie zwyciężyła Emilia Baran z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile za biznesplan pod nazwą „Holidays for animals”, w którym przedstawiła działalność gospodarstwa agroturystycznego oferującego wypoczynek na łonie natury. Pozostałe miejsca kolejno zajęli Sylwia Wasiniewska, Marcin Grabowski, Sebastian Teykowski oraz Hanna Sobczak.

Gala Finałowa po raz pierwszy w historii została połączona z Salonem Gospodarczym TV ASTA, podczas którego laureaci Stasziców wraz z Piotrem Urbaniakiem starali się odpowiedzieć na pytanie: jak osiągnąć sukces?

Relację na żywo z Gali Finałowej Konkursu im. Stanisława Staszica oraz Salonu Gospodarczego przeprowadziła TV ASTA.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group