Asta Video Fest

Umorzą dłużnikom ponad milion złotych

30.10.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Ponad milion złotych zostanie umorzone dłużnikom czynszowym z gminy Trzcianka. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Na tym nie koniec pomocy. Trzcianka przy współpracy z powiatem i innymi ościennymi gminami pomoże także najuboższym.

- Na dzień dzisiejszy kwota zaległości to jest ponad dwa i pół miliona złotych plus ustawy o odsetki. Także jest to ważny problem dla gminy prawda, ale również jest to problem dla mieszkańców którzy z różnych przyczyn nie mogli płacić tego czynszu. Jest to wyciągnięcie ręki przez burmistrza i gminę dla tych lokatorów żeby im to umorzyć - mówi Marian Patalas, kierownik referatu budynków komunalnych w UM w Trzciance

Umorzone ma zostać 50 proc. długu mieszkańców, którzy od lat borykają się z uregulowaniem czynszu na czas. Jest jednak jeden warunek. By gmina anulowała połowę zaległości to dłużnik najpierw musi wykazać się dobrą wolą i uiścić swoją część należności. To nie koniec dobrych wiadomości. Trzcianka nawiązała także współpracę z gminą Lubasz oraz miastem i gminą Czarnków w sprawie pomocy dla osób najuboższych z powiatu pod hasłem „Poprawa dostępu do usług społecznych”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group