Inwestycje w regionie

16.10.2016   Autor: Artur Maras
---

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął kilkanaście przetargów na inwestycje drogowe oraz kolejowe w Północnej Wielkopolsce. Wśród nich znalazła się m. in. droga nr 188 w powiecie Złotowskim.

Te kilkanaście przetargów dotyczą różnych punktów na terenie Wielkopolski a tak się składa, że grono z nich dotyczy terenu Północnej Wielkpolski. Najważniejsze przetargi to jest budowa obwodnicy Wronek inne to z kolei droga nr 188 na odcinkach w gminie Lipka, Zakrzewo i Gminie Krajenka. - mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego

Łącznie kilkanaście inwestycji na terenie województwa, za kwotę 300 mln złotych z czego sporą część stanowić mają pieniądze unijne. Urząd Marszałkowski sfinansuje także budowę oraz utrzymanie ścieżki rowerowej z Szydłowa do Piły. Budowa ścieżki była społecznym projektem mieszkańców pod którym zebrano 1500 podpisów. Koszt inwestycji wyniesie 1,5 mln złotych. Droga będzie gotowa już w przyszłym roku.
Zakończył się także pierwszy etap przetargu na modernizację linii kolejowej Poznań – Piła. Urząd Marszałkowski wybrał 8 potencjalnych wykonawców, którzy zostali zaproszeni do kolejnej tury przetargowej. Do końca roku powinien być już wyłoniony ostateczny wykonawca. Prace remontowe mają rozpocząć się w 2018 roku i potrwają dwa lata począwszy od 2018 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group