Kolejni inwestorzy w pilskiej strefie ekonomicznej

15.10.2016   Autor: Jakub Sierakowski

Radni w Pile spotkali się na nadzwyczajnej sesji. Była ona zwołana po to by przyspieszyć procedury przetargowe w specjalnej strefie ekonomicznej. Radni podjęli uchwałę o sprzedaży nieruchomości pod inwestycje, przy ulicy Wawelskiej. Sprzedaż w drodze przetargu zawsze się odbywa na wniosek inwestora.

- Pięciu inwestorów chce wykorzystać taką dodatkową ulgę, którą daje specjalna strefa ekonomiczna. Jedna inwestycja jest zrealizowana, dwie są procedowane, jedna jest na etapie projektowania. Także mamy właściwie w tej chwili zapowiedź, że natychmiast po zakupieniu tej działki będzie prowadzona inwestycja - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły

Nazwy inwestora na razie nie znamy, bo jest objęta klauzulą poufności. Pilscy radni jednomyślnie zagłosowali za sprzedażą działek wchodzących w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Są to trzy działki, o łącznej powierzchni ponad trzech hektarów.

Ogółem, przy ulicy Wawelskiej znajduje się 6 działek przeznaczonych na inwestycje. Oprócz trzech, o których debatowali radni, dwie zostały już sprzedane. Po zakończeniu tych przetargów w strefie pozostanie tylko jedna działka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group