Asta Video Fest

Targi Produktu Lokalnego w Gminie Wieleń

07.10.2016   Autor: Redakcja
---

Już w najbliższą sobotę, 8 października dowiemy się, które przedsiębiorstwa otrzymają statuetki „Drzewo”. To pomysł burmistrz Elżbiety Rybarczyk na uhonorowanie firm, które zaangażowały się w proces przemian społeczno - gospodarczych na terenie miasta i gminy Wieleń.

Statuetki „Drzewo” będą wręczane podczas pierwszej edycji Targów Produktu Lokalnego, które odbędą się 8 października na terenie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieleniu. Tego dnia samorząd wieleński przedstawi też swoje hasło i logotyp promocyjny: Miasto i Gmina Wieleń „Z NATURY NAJLEPSZE”.

- Symbolika podkreśla urodę gminy, naturalne uwarunkowania przyrodniczo-krajobrazowe i łączące się z tym możliwości rozwoju społeczno-gospodarczego z wykorzystaniem całego potencjału natury – wyjaśnia burmistrz Elżbieta Rybarczyk.

Aspekt natury mocno łączy się z tematem przewodnim imprezy, a więc promocją pszczelarstwa. Tego dnia odbędzie się VIII Regionalny Dzień Pszczelarza połączony ze 135-leciem Koło Pszczelarzy w Wieleniu. Do Wielenia przyjadą hodowcy pszczół z całego regionu, nie zabraknie wystawców, prelekcji, warsztatów edukacyjnych i słodkiego miodu!

To dobry moment, aby nagrodzić przedsiębiorców lokalnych statuetką „Drzewo”. Dlaczego właśnie taki motyw?

- Drzewo jest symbolem odwiecznej Puszczy Noteckiej, ale także samorządowych dążeń do osiągania najwyższego wzrostu, rozkwitu i zapowiedzi rychłego owocu w postaci konkretnych działań i rezultatów. Drzewo symbolizuje również umacnianie korzeni w podłożu – wyjaśnia Krystyna Heppner – koordynator obchodów.

Podobna filozofia ciągłego dążenie do wzrostu towarzyszy przedsiębiorcom w codziennej działalności, a statuetka „Drzewo” ma być symbolem uznania takich postaw.

- Współpraca sektora samorządowego z biznesem jest konieczna w każdej gminie, ponieważ ona warunkuje rozwój społeczno- gospodarczy – mówi burmistrz Elżbieta Rybarczyk, i przypomina, że to nie jedyne działania Gminy Wieleń podejmowane we współpracy z sektorem biznesu. Na początku 2016r. odbyło się noworoczne spotkanie biznesowe, potem seminarium o sekretach skutecznego zarządzania. Takie działania mają być kontynuowane, również z udziałem przedsiębiorców lokalnych, którzy od lat mocno wspierają wszelkie inicjatywy społeczne – można mnożyć przykłady sponsoringu wielu przedsięwzięć, choćby tych kulturalnych. Targi Produktu Lokalnego mają być okazją do podsumowań i podziękowań, a sama impreza ma wpisać się na stałe do kalendarza flagowych wydarzeń samorządu wieleńskiego.

autor: Marcin Kryger

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group