Będą tanie mieszkania w Trzciance

07.10.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Siedemdziesiąt nowych mieszkań pojawi się niedługo w Trzciance. Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa rozpoczęły budowę bloków wielorodzinnych. Nowe mieszkania powstaną także w byłym internacie. 

- Ostatni budynek TBS wybudował w 2009 roku. Minęło więc siedem lat, a zapotrzebowanie na mieszkania nie spada, a wręcz przeciwnie. W związku z tym, że w październiku zeszłego roku znowu BGK zaczął przyjmować wnioski i udzielać kredytów TBS-om, no to gmina Trzcianka, tak jak poprzednio, tak i teraz ma zamiar z tego korzystać i wybudować mieszkania - tłumaczy Mariusz Kukuś, prezes Trzcianeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Na ulicy Kopernika rozpoczęła się budowa 20-mieszkaniowego bloku. Pierwszeństwo w nabyciu nowego mieszkania w tych TBS-ach będą tutaj mieli ci którzy pozostawią mieszkania komunalne oraz rodziny wielodzietne. Kaucja zwrotna jaką nowi lokatorzy będą musieli wnieść do TBS-u to 44 tysiące złotych. Rodziny opuszczające mieszkania komunalne zapłacą o połowę mniej.

Swój kąt znajdą tutaj także osoby dotychczas mieszkające w budynku starego internatu, który ma być remontowany przez TBSy w przyszłym roku.

Nowy budynek w którym znajdą się kolejne 24 mieszkania powstaje także przy ulicy Matejki. Tam swoją inwestycję realizuje Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Trzciance. Można zgłaszać wnioski o mieszkanie spółdzielcze. Te są droższe, ale za to własnościowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group