Wałcz będzie musiał wydać ekstra milion na oświatę

29.09.2016   Autor: Redakcja
---

Wałeccy radni miejscy odrzucili pomysł utworzenia Centrum Usług Wspólnych w Wałczu. Inicjatywa władz miasta nie znalazła po raz kolejny uznania u członków rady. Ich decyzja niesie ze sobą konsekwencje finansowe.

- Upór z jakim burmistrz miasta Wałcz dąży do realizacji wizji opartej na przekształceniu Zakładu Oświatowego w Wałczu w Centrum Usług Wspólnych mógłby sugerować, iż dla pani burmistrz jest to zadanie priorytetowe. Można by zatem przypuszczać, że w ślad za uporem podąży odpowiednia rzetelność, niestety tak nie jest. Kierownictwo Urzędu Miasta przedłożyło projekt uchwały Rady Miasta Wałcz w sprawie reorganizacji Zakładu Oświatowego oraz wspólnej obsługi finansowo-księgowej, administracyjnej i organizacyjnej. Rozbierając powyższy projekt na czynniki pierwsze łatwo można wykazać jego skrajną niedoskonałość, albo idąc jeszcze dalej, zwyczajne i niezrozumiałe niechlujstwo pomijając wszelką niekonsekwencję i niezgodność z zasadami pisowni - oburza się Anna Ogonowska, radna Rady Miasta Wałcz.

Wałecki zakład oświatowy przestanie istnieć z początkiem przyszłego roku – wynika to z zapisów nowej ustawy oświatowej. Aby zapobiec zwolnieniom pracowników zakładu, burmistrz miasta postanowiła przekształcić go w centrum usług wspólnych. To centrum nadal zajmowałoby się szkołami i instytucjami miejskimi. Decyzją radnych ta placówka jednak nie powstanie.

Będzie to mieć swoje skutki finansowe. Od nowego roku, po likwidacji zakładu oświatowego każda szkoła, czy przedszkole będą musiały zatrudnić księgowego i kadrowego. W wałeckim urzędzie miasta będzie musiał również powstać wydział oświaty. Koszt tylko przygotowania nowych miejsc pracy pochłonie milion złotych. Dodatkowym wydatkiem dla samorządu będą płace nowych pracowników.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group