46 mln zł na inwestycje w czarnkowsko-trzcianeckim

28.09.2016   Autor: Jakub Sierakowski

46 milionów złotych – właśnie tyle na inwestycje zamierza wydać powiat czarnkowsko–trzcianecki. Radni zatwierdzili dwuczęściowy, wieloletni plan inwestycyjny do 2020 roku. Pierwszy etap tego projektu obejmuje 21 zadań.

- Zadania, które zostały wpisane w ten wieloletni plan, obejmują następujący zakres: bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, czyli szpitale, edukacja, czyli szkoły ponadgimnazjalne, zadania drogowe i chodnikowe oraz sprawy, które wiążą się z administracją
- tłumaczy Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Priorytetowym zadaniem jest szpital w Czarnkowie, jego rozbudowa i wyposażenie. To pochłonie ponad 10 milionów złotych. Za 5 milionów złotych wybudowana zostanie hala Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie, a sama placówka będzie wyremontowana.

Przebudowana zostanie także droga powiatowa Straduń - Trzcianka za 6 milionów złotych. Z planowanych 46 milionów złotych, około 27 ma pochodzić ze źródeł zewnętrznych, natomiast ponad 18 ze środków własnych. Jest to możliwe dzięki dobrej kondycji finansowej powiatu.

Ponadto, samorząd szuka oszczędności, choćby przy wymianie systemu ogrzewania w powiatowych budynkach, co obniżyło koszty o kilkaset tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group