Moc imprez na weekend. Parada psów, biegi i koncerty

23.09.2016   Autor: Redakcja
---

10. Parada Psów w Pile, koncert Raya Wilsona w Trzciance, awangarda w klubie, a na dobry początek weekendu poezja w wykonaniu Adama Woronowicza. Sprawdź co się będzie działo w regionie.

PIĄTEK
Piła - Sala Miejska
- godz. 20.00 - "Miłość" - wieczór poezji ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu Adama Woronowicza. Aktorowi na gitarze towarzyszyć będzie Janusz Strobel. Bilety 20 zł.

Piła - klub Scena - godz. 19.30 "Casio Grand Hybrid Recital" czyli Stefan Walczykiewicz zagra najpierw Chopina, a następnie standardy jazzowe. Wstęp wolny.

SOBOTA
Piła - plac Staszica
godz. 14.00 obchody Światowego Dnia Zwierząt, a w jej ramach 10 Parada Psów. Zbiórka na Placu Staszica o godz. 14.00 i przemarsz pod sklep zoologiczny przy ul Drygasa. Tam właściciele będą mogli kupić smakołyk dla psa, skorzystać z usług groomerskich (strzyżenie pupila), dla chętnych - możliwość przejazdu bryczką. Odbędzie się pokaz psich sztuczek frisbee, natomiast porad weterynaryjnych udzielać będzie lekarz weterynarii.

Piła - RCK - godz. 18.00 30-lecie Szafirków. Dziewczęcy zespół baletowy pod kierownictwem Jolanty Łapińskiej przygotował z tej okazji koncert jubileuszowy. Tym razem zatańczą dla nas balet romantyczny.

Mirosławiec - Ośrodek Kultury po raz drugi organizuje mirosławiecki bieg charytatywny „Podaj rękę w ramach akcji POMOC MIERZONA KILOMETRAMI”. W tym roku zebrane pieniądze będą przekazane dla chorej na mukowiscydozę Malwinki Wasiak. W biegu mogą wziąć udział nie tylko dorośli, ale także dzieci pokonując zaledwie 400 m. Rejestracja uczestników o godzinie 9.00. Start i meta: stadion miejski w Mirosławcu.

Wałcz - godz. 18.00 w Wałeckim Centrum Kultury Ballady rosyjskie wykona duet: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Artyści grywają rocznie ponad 100 koncertów. Niezwykła umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością i niesamowite barwy głosu i interpretacja piosenek - to coś co zjednuje im rzesze wielbicieli.

NIEDZIELA
Piła - RCK
- godz. 19.00 spektakl „Hotel pod wesołym karpiem”. Sztuka przygotowana przez Teatr im. Aleksandra Fredry z Gniezna opowiada o problemie holokaustu, antysemityzmu i rozliczania traum z przeszłości.

Trzcianka - 34. Bieg imienia Tadeusza Zielińskiego w Trzciance. Bieg główny na dystansie 10 km poprzedzą tradycyjnie biegi młodzieżowe w poszczególnych kategoriach wiekowych. Poza biegiem z zaproszenia powinni skorzystać także zwolennicy jazdy rowerowej na kolejną edycję wyścigu rowerowego SAPA TOUR. Imprezę zakończy koncert pod hasłem „Spróbuj na trzeźwo” w Hali Widowisko-Sportowej w Trzciance. Gwiazdą wieczoru będzie Ray Wilson. Warunkiem wstępu jest wykupienie cegiełki w wysokości 5 zł. Pieniądze będą przekazane na rzecz Fundacji Młodzi w Uzależnieniu.

Wałcz - I Edycja Wałeckiej Rowerowej Masy Krytycznej, która odbędzie się o godzinie 11.00. Celem tej imprezy ma być uzmysłowienie władzom samorządowym codziennych problemów wałeckich rowerzystów.

WTOREK
Piła - Rockopolis
- Awangarda w Pile - wystąpi kalifornijski zespół Upsilon Acrux. 27 września, godz. 20.00. Bilety: 15.00 zł. Grupa została zaproszona do udziału w tegorocznej edycji festiwalu prestiżowego festiwalu Rock In Opposition we Francji i przy tej "okazji" zagra trasę koncertową w Europie grając również koncert w Pile. Upsilon Acrux został założony w 1998 roku i początkowo inspirował się muzyka King Crimson, aby potem wkroczyć na własną, zdecydowanie bardziej awangardową ścieżkę. Zespół pojawi się w Pile w pięcioosobowym składzie grając na dwie gitary elektryczne, dwie perkusje i organy elektryczne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group